(Çok) Uzun yolda arabada bulunması gerekenler

Arabamda içecek soğutucu bölme zaten var ama bir tane de buzdolabı almayı düşünüyorum

www.hepsiburada.com

Yat malzemesi satan yerlerden alabilirim dedim. Fiyat - performansı iyi olan marka hangisidir henüz bir fikrim yok.

Bunun dışında arabada neler bulundurmalıyım?

Yol iki hafta sürecek. Şehir merkezlerinden de geçeceğim, izbe Batı Avrupa otobanlarından da.

aklıma gelen diğer şeyler

Akü şarj-takviye kablosu
Lastik şişirmek için kompresör
  • nop  (19.06.12 11:04:02)
cep telefonu için araç-şarj kiti

  • terrarin  (19.06.12 11:16:26)
acil durumlar için:
duck teyp bant, lastik tamir spreyi, plastik cırt kelepçe, sağlam çeki halatı,arabanızda kullanılan vida vs. uygun tornavida,pense, tam teşekkül ilkyardım çantası, reflektör, + şeklinde bijon anahtarı,takoz(sağlam olandan),fener,araçtaki tüm lambaların birer yedekleri, aracın kullanma kılavuzu,reflektörlü yelek,yedek 5lt su ve 5lt yakıt,motor yağı,fren hidroliği,

konfor için:
buzdolabı, kettle, 12-220 konvertör, ufak bi yastık,battaniye,kas gevşetici,ağrı kesici,çakmak soketi çoğaltıcı,telefon vs şarj cihazları,uyku gözlüğü,güneş gözlüğü haricinde turuncu camlı gözlük(gece sürüşleri için)

aklıma ilk gelenler. yani en azından sürekli uzun yol yapan biri olarak benim arabada bunlar var ve mutlaka lazım olduğu oluyor hepsinin.
  • icemanr  (19.06.12 11:25:04)
cep telefonu şarj aparatı ve iki çakmak gözü var zaten.

ayrıca aracın kendisinde 120Watt 220Volt'luk bir de inverter var. Buzdolabını belki ona takarım.

navigasyon cihazı da zaten var, gideceğim ülkelerin haritalarını yükleyip denedim. sorun yok.
  • nop  (19.06.12 11:25:59)
@icemanr:

yedek lambalar iyi fikir.
ayrıca yunanistan geçişi için bir bidon motorin bulunduracağım.

fren hidroliğini değiştirmem gerekiyorsa zaten kaçak ciddidir, aracı çektirmem gerekir diye düşündüm.

turuncu camlı gözlüğün olayı nedir?
  • nop  (19.06.12 11:27:46)
kendini koruma amaçlı haydar olur, bıçak olur bir şey al yanına. nolur nolmaz.

  • dunden beri dimdik  (19.06.12 12:24:24)
turuncu camlı gözlük gece sürüşü için karşıdan gelen en kuvvetli farın bile ışığını kırar ve gözünü almasına engel olur.
asla 10liradan fazla para verme bu gözlük için, iş güvenliği malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsin.

fren hidroliği, duct teyp bant gibi malzemeler kritik, bir çukura girersin, fren hortumu pıt diye yerinden çıkar(başıma geldi) hortumu yerine takarsın, duck teyple tamirci bulana kadar sağlamlaştırırsın, sonra eksilen hidroliği tamamlar yoluna devam edersiniz.
her türlü riski düşünerek önlem almakta fayda var.
  • icemanr  (19.06.12 14:15:51)