işten ayrılacağım nasıl

Bu işin prosedürü nedir?
-İşten ayrılırken ayrıldığına dair bir belge alınıyor mu?
-Süresiz sözleşme imzalamıştım. işe gireli 2,5 ay oldu sözleşmemi geri almalı mıyım?
-bir de istifamı nasıl vereceğim. yazılı isterlerse ne yazacağım?

ya da buna benzer başka bir şey...

dilekçe yazıp idareye bırakman lazım

ben de süresiz sözleşmeli çalışıyodum kafama tak etti hiç bişi yapmadan çıktım, ertesi gün öylesine prosedür gereği dandik bi dilekçe yazıp idareye bıraktım :D
  • nolmus yani  (18.06.12 23:49:51)
işten ayrılırken ayrıldığına dair bir belge almıyorsun. ama istersen çalıştığın tarihleri bildiren bir yazı alabilirsin. bilmem ne kişisi bu tarihlerde bu firmada çalışmıştır gibisinden. adını unuttum şimdi.

sözleşme imzaladıysan net birşey söyleyemiyorum başına iş açar mı açmaz mı bilemem.

istifanı ise beyaz kapalı bir zarfta dilekçe ile ver. örnek olarak;

istifa dilekçe örneği -1-

Tarih:____/___/_____

______________________________'ne,

____________________

__________________________________________________ __________ adresinde bulunan işyerinizde ___/___/_____ - ___/____/_____ tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. İşyerinizden şahsi gerekçelerimle, kendi istek ve rızamla herhangi bir baskı olmadan ____/_____/______ (İhbar süresi göz önünde bulundurularak tarih yazılması uygundur.) tarihinde ayrılmak istiyorum. Gerekli işlemlerin yapılmasını arzederim.

İŞÇİNİN

SSK No

Adı ve Soyadı

Adresi

İmzası

istifa dilekçe örneği -2-

…………….. LTD.ŞTİ’NE

……………. Tarihinden bugüne kadar şirketinizde ….. elamanı olarak çalışmaktayım. Tamamen serbest irade ve kararım ile gördüğüm lüzum üzerine iş aktini fesih ile şirketiniz nezdindeki görevimden istifa ediyorum. İstifa kararı tamamen özel nedenlerle tarafımca verilmiş olup, istifa kararımda şirketinizin herhangi bir olumlu olumsuz etkisi , kusuru bulunmamaktadır. Yasal olarak hak kazanmadığım için ihbar ve kıdem tazminatı da dahil olmak üzere, bunun dışında İş Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca var olan yasal hak ve alacaklarımından şirketinizi ibra eder, gereğinin yapılmasını saygılarımla rica ederim.

gibi.
  • yine de şahlanıyor  (19.06.12 01:00:38)