[]

kpss kadrolu atanıp yeni bir kadrolu atamaya başvurma

2010 puanıyla kadrolu atanan birisi 2012 sınavından aldığı puanla yeni tercih yapıp kadrolu atanabilir mi başka yere? işe başladıktan sonraki bir atamada tercih yapabilmek için bir kural var mı?

söz konusu kişi mühendis. bu bilgi de önemli olabilir sanırım.


 
mühendisler için değişiklik oluyor mu bilmiyorum ama normalde

bir kpss ile atandıktan sonra istenirse sıradaki kpss girip tekrar atanılabiliyor başka bir yere
  • nolmus yani  (18.06.12 14:52:45) 
öncelikle şu an çalıştığında kurumda memur asaletini almış olman gerekiyor ve evet atanırsın. idari amirin sıkıntı çıkartabilir ama davadır mavadır her türlü geçiş yaparsın.


  • burty  (18.06.12 14:53:06) 
bilgiler hatali ve eksik. asaletini almis bir memur, daha sonra kpss ile bir yer kazanirsa cesitli durumlar var. (bir de ben bunun cevabini cok eskiden vermistim)

1. eger mevcut kadrosundan daha yukarida bir unvan ile ataniyorsa halihazirda calistigi kurumdan muvafakat alir ve yeni kadrosuna gecer. kurumun muvafakat vermeme sansi yok.

2. 657 ye tabi kadrolu calisan bir memur yine 657 ye tabi kadrolu baska bir kadroya atanirsa calistigi kurumdan muvafakat almasi gerekir. aksi halde diger kurumda atamasi yapilmaz. kurum boyle bir durumda muvafakat vermeyebilir. insafina kalirsiniz. Istifa etmek de bir cozum degildir zira usule uygun istifada bile en az 6 ay ayrildiginiz gibi kadrolu bir memurluga giremezsiniz. usulsuz istifada bu sure 1 yil olur.

3. 657 ye tabi kadrolu calisan bir memur sozlesmeli bir memurluga yerlesirse (657 4/B ya da 399 KHK gibi)calistigi kurum muvafakat vermese de istifa edip yeni kurumunda ise baslayabilir.

4. Eger sozlesmeli calisiyorsaniz da 2. ve 3. maddelerin tersi gecerlidir. sozlesmeliden sozlesmeliye gecmek icin muvafakat gerekir ama sozlesmeliden kadroluya gecmek icin bir sey gerekmez.
  • Jaaaccckk  (18.06.12 21:08:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.