free shop olayları

free shop cahilene anlatır gibi..
1-şimdi ülke çıkışında uçağa binerken free shopa girip uçak kotası ne kadarsa ürünlerden o kadar alabiliyoruz

2- sonra TR'ye dönüşte (yabancı ülkede havaalanı) yine free shopa girip uçak kotası kadar alabiliyoruz

3- turkiyeye indiğimizde free shopa girip sınırsız ürün alabiliyoruz?

ilk 2 si doğruda şu 3.de ısrar ediliyor sınır yok uçağa binilmicek diye varmı böyle bişey.. ya da free shop gumruğe takılmadan nasıl alınır? uçaktada sigara satışı varmış doğrumu?

3 - türkiyeye indiğimizde free shop'u söğüşleyemiyoruz, en fazla iki karton sigara ve 2 70lik alkol alabiliyoruz, en azından bana o kadarına izin verildi.. çikolata vs de kota var mı bilmiyorum beni ilgilendiren bunlardı sadece :D

uçakta da satış olabiliyor firmaya göre farkeden bir şey olmuyor yine aynı kota, tek farkı shop'a gitmekten kurtarması.
  • maskot kisi  (18.06.12 12:55:47)
  • celik comak  (18.06.12 13:27:39)