motor taşıma?

mesela honda cbr125 tarzı bi motorum olsa istanbulda ve ben onu safranboluya götürmek istesem nasıl götürürüm. kullanamam uzun yolda ve o tehlikeyi de göze alamam zaten. tren falan da yok buraya. nasıl bir taşıma işlemi uygulanır. ve ortalama nasıl bir fiyat tutar. her sene okul başladığında istanbuldan buraya gelecek sene sonunda geri gidecek. 2 sene.

Hallere, nakliyatçılara haber vereceksin 1-2 hafta önceden... o taraflara bir yük götürürken seni arayacaklar. iyice güzel paketleyip motoru göndereceksin. tabii yükleme ve indirme kısmında muhakkak sen ya da senin güvendiğin biri olmalı..en ucuzu böyle olur.. ya da doblo tarzı bir ticari araçla giden birini bulacaksın...

  • drajalo  (17.06.12 21:14:54)
bunun en kolayi istanbul da degil ama safranbolu da yerlesik olan kamyoncu biriyle anlasmaktadir. cogunlukla yolun sadece bir yonunu dolu olarak gittiklerinden yanasirlar bu ise. motoru adam akilli sabitlemek cok zor degil herhangi bir aracin kasasinda. ya da imkan varsa (para yani) nissan navara tarzi bi arac kiralayip kendin de nakledebilirsin.

  • thy serpent  (17.06.12 21:17:45)
otobüsle taşıyanlarda oluyormuş. zaten küçük motor, boş giden bir otobüsten bilet alıp konuşursun, muavine bi paket marlboro ya bu iş çözülür diye tahmin ediyorum. direk safranboluya yoksa zonguldaktan sonrasını motorla gidersin.

  • r_u_h  (17.06.12 21:23:58)
ben depodaki benzini boşaltıp otobusun bagajına koyup izmit istanbul arası götürmüştüm. 1 yolcu parası daha ekstra vermiştim. motor yamaha dtr 125 di

  • orpheus  (18.06.12 04:26:54)
Dostum Ben yamaha mt3'ü antalyadan ankaraya otobüsle götürdüm, detayli bilgi için
www.eksisozluk.com

  • mehmet lutfi  (18.06.12 11:01:44)