postacı kapıya getirmek zorunda mı?

x bir kasabada güzel bir postacı abimiz var. "ben sokakları bilmiyorum" bahanesiyle kapıya getirip bırakmıyor, bazı bakkallara bırakıp çevre mahallenin oradan almasını istiyor. Ama tabi bakkala da ne zaman bıraktığını bilmediğimiz için posta geldi mi, gelmedi mi haberimiz olmuyor.

merak ettiğim postacının kapıya getirme yükümlülüğü var mı? varsa şikayet etmek istiyorum.

tabiki de şikayet etme hakkın var

  • cetoxim  (17.06.12 14:15:24)
postaci kapiya kadar getirmek zorunda. bu kadar net. gidip yazili sikayette bulunun.

  • entrapmen  (17.06.12 14:30:32)
köpek gibi getirmek zorunda.şikayet et hiç durma. hatta değerli birseyler bekliordum gelmedi eksik geldi zarf acık geldi falan diye eklemeler yap

  • mortac  (17.06.12 14:38:01)
@mortac: hakliyken haksiz konuma dusmek diye buna denir iste.
adamin sucu var zaten. olmayani olmus gibi anlatip daha fazlasini istemek nedir?

  • entrapmen  (17.06.12 14:59:32)
@entrapman -> ibret-i alem için ceza almasını sağlamak ve bu durumun diğer postacılara ders olması . 300 dolardan fazla para verdiğin içinde bazı magic the gathering kartlarının bulundugu ve imzalı teslim edilmesi gereken zarfı apartman girişinde yere atılı üzerinde ayak izi ile bulsan nefret ederdin sanırım işini yapması gerektiği gibi yapmayan bütün postacılardan. yürüme problemlerin varsa postacılık yapma ! ekmek parası falan bahane değil ! aynı şekilde adamın elinde ki zarfın bana imzalı teslim edilmesi gerekiyorsa imzalı teslim et nasılsa kapıcı bulur kutuya bırakır kafasıyla iş yapma !

  • mortac  (17.06.12 15:10:56)