Kişisel portfolyo sitesi için hangi sertifikaları almak gerek?

Vall sorum işi bilenlere çok kamil bir soru olarak gözükebilir fakat merakım şudur; bir portfolyo sitem var. Burada çalışmalarımı sergiliyorum falan filan. Bu site için ssl almam gerekir mi? Almak istersem nereden alabilirim ve ne gibi artıları olur? Bunun dışında bu siteye genel olarak web üzerinde güvenilirlik ve başka artılar sağlayacak neler ekleyebilirim? Bu arada sitede satışı yapılan herhangi bir şey yok.

Bunları yapmak istemekteki ulvi amacım yararı varsa Seo olayına destek olması ve web de güvenli bir duruş sergilemesi. Dmoz'a sokmak giib bir hedefim var siteyi.

Not: Tam hatırlamıyorıum fakat eskiden w3 diye bir şeyin onayını alıp siteye bilgisi koyuluyordu. Hani site kodlama açısından belirli bir seviyededir gibisinden standarda sahip oluyordu. Tabi ben sitede bunu belirten bir buton ya da simge olsun istemiyorum.

SSL gereksiz. SSL sizin kullanıcıdan aldığınız bir bilgiyi (formla doldurulan mesela) şifreleyerek ilgili yere göndermenizi sağlar.

  • gzg  (17.06.12 13:44:06)
Şurdaki testden temiz olarak geçmesi lazım : validator.w3.org

Ayrıca site html 5 olursa iyi olur.

Google plus ekle.

Rich Snippets ile siteniz zenginleştir.

Google Page speed ile site hızını ölç. 85'den çok olması lazım. developers.google.com

Şimdilik bu kadar.
  • alideemir1  (17.06.12 14:29:40)