Kedisavar

Merhaba kedi severler.

Kedi otu var ya kedilerin çok sevdiği hani ? Bunun tam tersi etkiye sahip olanı var mı? Yani kedi evde her yerde dolaşsın ama, mutfağa gelmesin istiyorsak mutfak kapısının oraya dökebileceğimiz-sürebileceğimiz bir şey var mı? Kediler hemen hemen eğitilemez hayvanlar oldukları için sanırım ne kadar "buraya gelme" desende umurunda olmayacaktır. Kendisi istemediği sürece.

"Kediyi sıkboğaz etmeyin"ci arkadaşım, mutfak hariç her yere gidebileceği bir ev, sokakta yaşamaktan iyidir değil mi?

kedi her girdiğinde ensesinden tutup salona götürün, ve tonlamaya dikkat ederek "hayır" diyin, 5., 6. dan sonra yapmaz.

  • dampire  (17.06.12 03:03:36)
tonlama derken, nasıl tam olarak ? Mesela sinirliymiş gibi mi? bağırarak mı? azarlar gibi mi ? tam olarak nasıl olmalı ?

Teşekkürler cevap için :)
  • arnatuile  (17.06.12 03:05:14)
yani yaptığının yanlış olduğunu belirtecek bir tonda. bir de her defasında aynı kelimeyi ve tonlamayı kullanmalısınız.

  • dampire  (17.06.12 03:12:59)
kolonya dökün kapının önüne şerit halinde. cinleri savan kiremit tozu gibi etkisi var :)

  • fuzuli  (17.06.12 11:40:04)