aşırı laptop ısınması

aşırı derecede. açıldıktan sonra yarım saat içerisinde el değmeyecek hale geliyor. neden olur nasıl çözülür? bunu çözebilirsek istanbul bi nebze serinleyecek. inanıyorum.

fanın altını aç güzelce, bi tahta mahta yükselt.
en sıcak ve klavyenin üstüne gelmicek bir yere buzdolabından arakladığın buzu kabıyla beraber kap, üstüne koy.

ben öyle yapıyorum, ara ara serinletiyorum.
  • mor.inek  (14.06.12 22:30:54)
Laptoplar genelde çok ısınır zaten,bi de aceleye getirip ısınma problemiyle ünlü (benim gibi) bi laptop aldıysan kötü.Öncelikle laptop soğutucu altlık almanı öneririm,pc nin ısısını ölçen bi program yükle ve ara sıra da kontrol et.Isının 80 derecenin üstüne çıkmamasına dikkat et.Bunun haricinde yatak,diz üstü gibi yerlerde kullanmamaya bak hava deliklerini kapatma yani,düz kumaşsız zemin üzerinde masada falan kullan...Henüz mavi ekran vermediyse iyi,veriyorsa çoktan bişeyler ters gitmeye başalamıştır .

  • yqzkrttpli  (14.06.12 22:35:08)
pc marka ne?

hp ise çöpe at ya da satabilirsen sat. şaka bir yana, çok cazip soğutucular var. mutlaka işini görecek bir tane bulursun. benim tavsiyem zalman nc1000 ya da 2000...

bunların dışında yumuşak zeminde sakın kullanma. daima üzerinde durduğu zeminle arasında en az 1 cm mesafe olsun. arttırabilirsin. 5'e 10'a kadar yolu var. yine de bu denilenler bir yere kadar az ısınmasını sağlar, yani soğutucu şart. hem ömrü kısalıyor bilgisayarın yazık...
  • kisa bisey olsun istemistim  (14.06.12 22:36:01 ~ 22:39:01)
alalı bi iki sene olduysa aç içini temizle biraz düzelir

  • koyukalem  (14.06.12 22:47:25)
şunlardan birini al www.vatanbilgisayar.com

  • neo  (14.06.12 23:04:37)
öncelikle çok teşekkürler, peki içini nasıl açıp temizliyoruz? markası samsung bu arada.

  • fosforlu cevriye  (14.06.12 23:16:13)
bir de fan soğutucuyu 45-50den daha aşağı bulmak mümkün değil mi acaba?

  • fosforlu cevriye  (14.06.12 23:17:27)
Tabi ki ucuzları da var.Ben cooler master kullanıyorum,iyi diye önerdim.

  • neo  (14.06.12 23:25:34)
eğer yeni bi fan felan alacak durumun yoksa, benim yaptığım şuydu: kapalı, düz piknik buzlukları var. buzdolabına atıyorsun, donuyor ve uzun süre soğukluğunu koruyor içindeki buzlar, her yanı kapalı olduğundan eriyip dökülme sorunu da yok.. bunlardan 4 tane al, 2'sini soğuyunca laptopın altına koy, ultrasonik uçuyor laptop.. 1-2 saat sonra buzlar çözülünce o 2sini buzdolabına at, buzlukta bekleyen diğer 2 tanesini koy yine laptopın altına allah belamı versin benim senelerce böyle yaşadım psikoloğa gitmek istiyorum

  • geber marla singer  (14.06.12 23:56:09)
@marla :( ağlıyorum lan.

  • layer26  (15.06.12 00:36:31)