windows 7 ultimate 32 bit

4 gb ram var bunu kurarsam 3 gb mı kullanabilecek? 64 bitle 32 bit arasında başka önemli bi fark var mı? bi sorun var bilgisayarda sanırım 64 bit win7 ile alakalı 32 kurmayı düşünüyorum o yüzden soruyorum.

başka bir şeyden, donanımsal bir bozukluktan da kaynaklanıyor olabilir ama 32 bit windows 7 ile gül gibi çalışan bilgisayara 64 bit windows 7 kurduktan sonra benim de yaşamadığım sorun kalmadı. bilgisayar bazen açılmıyor bile, 2 3 denemeden sonra açabiliyorum. hiç olmuyordu artık arada kitlenmeler oluyor. bir de en önemlisi video açtığım andan 1-2 dk. sonra kesin kitleniyor bilgisayar. neden kaynaklanır bilemedim.

senin sorunun cevabına gelicek olursak evet 4 gb'ın hepsini kullanamıycak bilgisayar 32 bit olursa. önemli farklar var gibi ama ben de tam hakim değilim teknik konulara.
  • esenbogan  (14.06.12 21:20:33)
2^32 ile 2^64 sayıları kadar fark var arada. 64 bit kur.

  • cetoxim  (14.06.12 21:24:09)
4g ram için fark etmez. 6-8-12-16-64g ram fln kullansan 64bit kullan ama 4g ram de hic bi sikim farketmez.

  • buryan  (14.06.12 22:47:47)
64 bit kur imkanın varsa. 3,25 gb kadarını adresleyebiliyor 32 bit işletim sistemi. Ne gerek var ki 32'ye?

Sürücülerin varsa sorun falan yaşamazsın. Ben 5 bilgisayarda 2 seneden fazladır kullanıyorum Ultimate 64 biti. Taş gibi. Bir kere format atmadım, ne şişme, ne kasma var.
  • ahmetcan44  (15.06.12 13:07:36)