Kitap Tavsiyesi

Bana şöyle İngilizce olup da Türkçe'ye henüz çevrilmemiş popüler kitaplar tavsiye edebilir misiniz?

Hatta elinizde varsa ödünç de verebilirsiniz. Ah siz ne iyisiniz!

tenk yu

bence bunun en iyi takibini rusya, ispanya, almanya, fransa "en iyi satılanlar" listelerine girip kendi dillerinde yazılmış -misal- 2007-2008 seneli kitaplara bakarak yapabilirsin.

  • mortifera  (09.10.08 19:09:13)
zannedersem kitabin dilinin ingilizce ve henuz turkce'ye cevrilmemis olmasini kastediyor kahvegibi . yoksa, kendisinin bu 2 dil disinda her hangi bir yabanci dili konusmasini beklememiz gerekir; bilemedim.

  • comptrol  (09.10.08 21:29:37)
efendim tatil beldelerinde tanidiklariniz varsa, ya da siz gidebilirseniz oralardaki esnaflardan cuvalla bu kitaplardan belese temin edebilirsiniz bence. tatil boyunca kitap okuyan turistler , okuduklari kitaplari ne yuk yapmak ne de yok yere nakliye ucreti odemek icin bu esnaflara/otellere birakiyorlar. oralara bir goz atiniz derim. eger bu kitaplari ebook olarak da okurum diyorsaniz scribd ye bakabilirsiniz. hatta gayet de populer olan god delusion u bile bulabilirsiniz o siteden.

  • comptrol  (09.10.08 21:57:38)
Nick Bantock, griffin and sabine.
ama 1'den başlayıp serisini devam ettirmeniz lazım. Çok da güzeldir.
Ben, okuduktan sonra, bir arkadaşıma hediye ettiğim için artık kalmadı.

sarah emily miano'dan encyclopædia of snow. çevrilmemiş olması muhtemel.

bunlar hep alengirli kitaplar, bolca akıllı "pun", kelime oyunu, kültürel göndermeler vs. var, bir boş kalsam, kendim çevirmeye niyetlenmiyor değilim.

ha, ayrıca, elena lappin'den foreign brides.
  • cedilla  (09.10.08 22:43:07 ~ 22:45:23)