İnternet var ama bağlanmıyor

Ben alt kattaki komşumla interneti paylaşıyorum onunki wireless benimki kablolu 2-3 saat kadar önce elektirikler gitti geldi benim internette sorun yok fakat onun bağlantı yok sinyal var fakat internete bağlanmıyor derdini anlamadım bir türlü

herseyi kapatip acin.

  • compumaster  (08.10.08 21:41:47)
denedim fayda yok dns le ilgili bir şey olabilirmi acaba

  • Bravefart  (08.10.08 21:44:30)
sizin makinenizde dns server ayarlari otomatik degilse, ve ya diger makinedekinden farkli ise ayni yapmayi deneyin. router'i hard reset atmayi deneyebilirsiniz (tum ayarlari bozulur ama)

  • compumaster  (08.10.08 21:50:24)
bir de wireless baglantisi mi kopuk, yoksa wireless tam olarak calisiyor (mesela internete cikmadan router'a baglanabiliyor, veya sizin makinenize ping atabiliyor) ama internete mi cikamiyor?

  • compumaster  (08.10.08 21:54:30)
hiç bir şey yapmadım kendiliğinden geldi kaldır vur işte duvara ya

  • Bravefart  (08.10.08 22:09:31)
modemin arayuzune baglanmaya calisin. 192.1681.1.1 gibi bir adresi olabilir. baglaniyorsa dnsde olabilir problem. baglanmiyorsa vistada diagnose and repair diye bir secenek var sag alt kosedeki icona tiklayinca (turkcesi nedir tam emin degilim). xp de de buna benzer bir secenek var. ip alamiyor olabilir modemden yada routerdan. diagnose diyince boyle bi secenek sunar eger durum bu ise.

  • oshamahue  (08.10.08 22:26:22)