twitter sorusu

iş yerinden bir arkadaşım twitter'dan beni takip ediyor ama sürekli takip listesinden düşüyorum. sadece benim ile ilgili değilmiş. bir kaç kişi daha sürekli takip listesinden düşüyormuş. adam hergün takip ediyor beni.

sebebş ne olabilir?

nosql db olduğundan olur öyle şeyler facebook timeline da aralarda atlayarak gösterir farkettiyseniz detaylara takılmamak adına

  • salimkayabasi  (12.06.12 13:40:08)
gerekten über bir cevap oldu zira bi bok anlamadım.

daha anneye anlatır gibi anlatabilecek birileri var mı?
  • teritori  (12.06.12 13:51:35)
ya bende de hep olurdu ama takip etmiyo görünsem bile tweetlerini okuyabiliyodum zaten sora kendi kendine takip ediyor gösteriyordu sonra tekrar takip etmiyo görünüyodum böyle bi kısır döngü oluyodu. zaten twitteri bi türlü anlayamıyodum takip ettiklerime giriyodum bi kaç kişinin yanında takip et yazısı çıkıyodu falan :D

sizde de böyle bi durum yok mu?
  • golgem var iyi ki golgem var  (12.06.12 14:03:02)
aslında bilinen düzende database'e atılmıyor cok eski twit'leri de bulamazsınız eski twit'leri gecen 1 ay önce satmışlardı yamulmuyorsam 2 yıllık datalarını

bilinen düzen db olmadığından arama sonuc gosterme vs tam sonuc gosterme odaklı degil, ufak eskiklikler gozardı edilebilir moddadır.

facebook'da aynı db modelinde tutup sonra mysql'e atıyor. o yuzden arka arkaya attıgın 10 postu bugun gorursun ama 3 gün sonra 2sini gorursun.

bu mantık için onemli olan sayıdır ama tüm sonuclara dikkat eden sayısı az diye onlar da pek sallamıyor onemli olan takip ediyor mu ediyor.

anlık olarak girilen twit sayısı goz onun alınınca herkesin de onune cıkan her twit'i dibine kadar okumadığı kabul edilirse, araya kacan bi kac veriden kimseye bişe olmaz

gaza geldim diorum ki yutup videolarındaki sayılarda aslında hiç bir zaman tam doğru değildir
  • salimkayabasi  (12.06.12 14:05:31 ~ 14:18:03)