burger king - yiyenler daha iyi bilir.

hangisi daha büyük? big king xxl mı, yoksa triple whopper mı? ya da başka bir tanesi mi?

edit: big king xxl'da kaç et var? steakhouse'un beni tıkatma oranı % 60 civarlarındaydı. yukarıdaki iki burgeri, daha doğrusu menüsünü yediğimde "oha lan insan evladı bunu yer miymiş hakikaten de" diyebilecek miyim acaba. merak ettiğim budur.

arkadaşlara bol kalorili teşekkürler. triple pahada da kaloriymiş, menüsü 20 lira. yemeden içime oturdu.

big king xxl bence. çünkü çapı daha büyük. ama et oranı olarak whopper daha fazla olabilir. sonuçta whopperda 3 et var, big king xxl'de 2 et var. ama big king xxl'in çapı daha büyük gibime geliyor.

doyuruculuk ve güzellik dersen big king xxl bin basar.

edit: steakhouse seni %60 tıkıyorsa, big king xxl %95 oranında tıkar. patatesiyle kolasıyla "insan evladı bunu yer miymiş" diyebilirsin de demeyebilirsin de. midenin kapasitesine bağlı.

edit2: yaptığım araştırmalar neticesinde triple whopperın big king xxl'den daha büyük ve daha kalorili olduğunu öğrendim. ama halen ısrarla lezzet olarak big king xxl'in çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

www.burgerking.com.tr
  • nesilsiz  (11.06.12 17:27:35 ~ 17:47:51)
gayet et sever bir insan olmama rağmen obez dönemimde bile triple whopper beni tiksindirmişti. big king xxl daha tavsiye edilebilir bence. ama çap olarak steakhouse da pek ufak değil sanki

  • kedili madam  (11.06.12 17:28:43)
bigking xxl > triple tecrubeyle sabittir.
ayrica xxl hayatimda yedigim en hayvani hamburgerdir

  • jemjum  (11.06.12 17:47:01 ~ 17:48:13)
Besin degerlerine bakinca yag ve protein acisindan Triple Whopper acik farkla daha buyuk. Ama fiziksel boyut ve doyuruculuk icin bir sey diyemem.

www.burgerking.com.tr
  • wpi  (11.06.12 17:49:56)
fiziksel boyut olarak ta her şey olarak tripple whoper daha büyük. cunku aynı ekmege yapılıyo 2 hamburger de xxl da 2 et ve peynir oluyo eksra olarak bir de big king sosu diye bi şey var.

tripple da 3 tane et var standart olarak peynir yok. domates sogan ve ketcap mayonez var icinde. bunu da peynir ekletirseniz kalori olarakta daha da fazla olur herhalde doyarsınız.
  • rurouni  (11.06.12 20:34:59 ~ 20:35:22)