Shine On You Crazy Diamond Benzeri Şarkı(lar)

www.youtube.com

tam bu linkte başlayan melodi (öncesi ve sonrasında da benzer ritm ve benzer enstrümanlarla devam eden bir kısım) beni son günlerde inanılmaz keyiflendiriyor. şarkının bu kısmı biraz blues tarzda sanırım ve benim jazz/blues üzerine neredeyse hiç bilgim yok.

benzer enstrümanlar, benzer ritmleri duyabileceğim bildiğiniz şarkı, şarkılar, albümler, gruplar ya da sanatçılar varsa söyleseniz ne güzel olur.

yine pink floyddan high hopes ve echoes
böle bişeler var belki seversin
www.youtube.com

www.youtube.com bu da sana özel. sagopanın aq bonusu :)
  • jack of shades  (10.06.12 22:03:47)
buradaki blues etkisini çıkarıp yerine klasik müzik koyarsan elp geçer eline, mesela:

www.youtube.com

eh işte. aynısının bluessuzu. tam aradığın şey değil ama idare edebilir.
  • zephyrus  (10.06.12 22:19:21)
camel dinleyebilirsin. pink floyd etkileri barizdir bu grupta.
başlangıç için;

lies

watching the bobins

stationary traveler

iyi gider.
  • oldtimer  (10.06.12 22:28:52)
pink floyd etkisi diyince, örnek bulamadım ama marillion da sanki pink floyd'u alıp genesise karmışssın gibi bir hava içerir arada. bakmaya değier bir.

  • zephyrus  (10.06.12 22:54:41)