Google evimin yerini nasıl tespit ediyor?

Arkadaşlar google haritalar da bulunduğum konum tespit edilebiliyor. Ama ben laptopdan bağlanıyorum bu laptopta gps filan yok. Sadece internete bağlı ama nasıl oluyorda bu google benim yerimi tespit edebiliyor?

support.google.com
özetle, kullandığınız tarayıcının Geolocation özelliğini kullanarak bağlı olduğunuz wifi yada kablolu ağın IP adresini kontrol edip yerinizi buluyor...

  • Ruprect  (10.06.12 17:51:03)
ip'den buluyor.

uk.answers.yahoo.com
  • fdegir  (10.06.12 17:51:55)
iyi de onlar farklı şeyler. adamlar maps hizmeti sunuyor, ve zorla birşey yaptırmıyor. bu butona tıklarsan yerini bulabilir ve rahatlıkla hedef seçip mesafeyi görebilirsin diyor. gps den farkı yok.

  • keltikfrost  (10.06.12 18:06:45)
iss lerden geliyor o bilgi sanırım ama kablonet sağolsun bazen 2 mahalle ötede görünebiliyor :)

  • r_u_h  (10.06.12 18:59:43)