Göz Tansiyonu Korkusu - Yardım

Arkadaşlar,

Geçtiğimiz Perşembe günü genel göz sağlığı taraması vardı bu adamlar sadece göz numaralarını ve göz tansiyonlarımızı ölçtüler. Ben 3 senedir göz doktoruma gitmemiştim.. Miyopi mevcut uzzagi göremiyorum gözlük var bi göz 2.25 digeri 0.75..Neyse göz tansiyonu nu da ölçtüler. Düşük göz 21 2.25 lik gözüm 22 çıkmış.. Normal değerler: 10-21 arasındaymış..
Sınırda yüksek dedi. Bir sürü test yaptırmam gerekiyor. Çok korkuyorum. Göz sinirlerime bişey olmuş mudur? Hep damla mı kullanacağım. Adam göz tansiyonun sınırda dediginden beri göz ve başımda agrı var psikolojik mi? Pazartesi göz doktorundan randevu aldım bi hastanede. Kafam cok takılıyor. yardım lütfen

öncelikle geçmiş olsun.
bizim ofiste de bir göz taraması olmuştu. ilk ölçümde yüksek çıkanları bir kez daha ölçmüşlerdi. o anda heyecandan da yüksek çıkabiliyormuş. ikincisinde normal çıkan çok fazlaydı. hiç korkmayın ama ihmal de etmeyin. şikayetleriniz de muhtemelen psikolojiktir. ama tabi ihmal etmeyin.

  • eli eli lema sevaktani  (09.06.12 22:22:11)
teşekkürler..umarım dediğiniz gibi psikolojiktir..

  • ilik  (09.06.12 22:24:52)
öncelikle göz doktoru değilim, bunu belirteyim. göz tansiyonu can sıkıcı bir hastalık olmakla beraber tedavi edilmezse körlüğe neden olabilen bir hastalıktır. ama tedavi edilirse, gerekli özeni gösterirseniz korkmanızı gerektircek çok fazla bir şey yoktur..

  • bilmemkacincinick  (09.06.12 22:33:20)
20-21 çok normal. Hiçbir aklı selim doktor ilaç tedavisine başlamaz bu değerlerle. Lütfen bu kadar dert etmeyin, kendinize yazık. Benim ve annemin de değerleri 20-21 çıkar yıllardan beri. Her yıl göz doktoruna gideriz, sabit kalır. Gevşeyin :)

  • daddy  (09.06.12 22:45:11)