şarkdaki enstrüman nedir?

selam şarkı delileri,

alttaki linkte, gösterdiğim anda çalınan enstrümanı soruyorum. acayip tanıdık sanki, çıldırıciiim. mükemmel bi alet neredeyse çalmayı öğrenmmek istiyicem dinleye dinleye.

www.youtube.com

saygılar sevgiler.

Gitar

  • Son Müzakereci  (08.06.12 15:43:43)
Size tanıdık gelmesinin sebebi büyük ihtimal tavır. Büyük ihtimal gitar yahut türevi bir enstrumanla çalınmış, resonator gitar veya banjo da olabilir.

  • johan sebastian  (08.06.12 15:47:33)
bildiğin akustik gitar...

  • yqzkrttpli  (08.06.12 15:58:15)
sonuçta uzman değilim ses konusunda ama pek resonator gitar ya da banjo gibi gelmedi. emin olabilen var mı?

  • eclskn  (08.06.12 16:00:29)
%100 eminim,parmakla çalınan akustik gitar diyorum..
www.youtube.com

  • yqzkrttpli  (08.06.12 16:05:00 ~ 16:06:02)
Ki grubun diğer parçalarını dinlesen ya da aynı parçanın live'ına baksan sorunun cevabını alacaktın zaten =).Adam,parçalarının %90ını klasik ya da akustikle çalıyor...

  • yqzkrttpli  (08.06.12 16:07:26 ~ 16:09:11)
şimdi şöyle bişi dicem: genelde çalınanı demiyorum ki ben genelde akustik gitar zaten. ama benim linkteki anda(1 dakika 27.sn'de başlıyor) farklı bir enstrüman yok mu?

sizin gösterdiğiniz canlı olanına baktım sırf akustik gitar. o zaten şarkıda var.

akustik gitarı tanıyorum yahu o kadar da değil:)
  • eclskn  (08.06.12 20:33:18)
Dostum benim demeye çalıştığım şey de şarkının tamamen akustik gitardan oluştuğu,senin paylaştığın yeri dinledim.Sanki alttan hafif bi piyano sesi de duyuluyor gibi.Gitarın sesi de sanki çift ses gibi geliyor ama bunun sebebi de pena değil de parmakla çalınıyor olmasıdır belki =)

  • yqzkrttpli  (08.06.12 20:41:05)
bir arkadaşım tambur mu tanbur mu ne o dedi.

www.youtube.com şu linke bakılırsa onun bir türü olma ihtimali yüksek.

@yqzkrttpli çok teşekkürler gene de.
  • eclskn  (08.06.12 21:08:08)
Tambur değil olsa olsa Banjo olur ...

  • yqzkrttpli  (08.06.12 22:49:17)