diablo 3

1. auction house'da hangi item az çok kaça gider, siz neye göre satış yapıyorsunuz? yani her item için tek tek bakıp analiz yapmaktansa bir bakışta ortalamanın biraz altı bir fiyat belirleyip koyayım satışa, kısa sürede buyout olsun istiyorum.

2. tome'muş page'miş nasıl kullanılıyor bir türlü veremedim bizim blacksmith'le gem'ciye.

3. craft'la falan uğraşıyor musunuz yoksa ah'çı mısınız? uğraşıp hem kullanılacak hem satılacak item'lar elde ediyorsanız taktiği nedir?

4. unuttum. :(

1. analiz dışı yol yok ama ben de item olayının boku çıktığı için çabuk satılsın, hiiiç işime yaramaz dediklerimi kendi ederince fiyatlandırıyorum misal; rare item'lar için 400-500 altın ediyorsa(item'in alt köşesinde yazan değer) 2000-4000 arası, 500-700 ise 5000-7000 arası 700 üstü ise 10000, 15000 vs. bir diğer metod ise ben bunu kaça aldım veya alırdım diye düşünüp fiyatlandırmak.

2. tome, page vermiyorsun onlar upgrade için gerekli. misal 10000 altın 3 page filanla başlıyor, nightmare a geçtiysen olay tome'a geçiyor page'ler yalan oluyor(satanbilirsin) hell'de başka bir şey çıkıyor tome yalan oluyor falan filan.

3. craft 5. upgrade te üzerimdekilerin yarısı etmeyen şeyler çıkarınca sie dedim, ah olayı enteresan çok ucuza çok sağlam item'lar çıkabiliyor ben hemen hepsini oradan toparladım da hell act 3'deyim fena da gitmiyorum ama millet 20k 50k dps'den bahsederken bende 4k ya yakın bir şeyler çok pşs yanlış gibi gelmiyor değil :)

4. yalanmış demek ki :)
  • lunedor  (07.06.12 23:10:41 ~ 23:12:11)
@lunedor: dediğiniz aralıklarda rahatça buyout oluyor mu? ben o kadar yüksek fiyata pek satamıyorum da. özellikle 500'ün altındakiler gitmiyor. bir de bazı ürünler (yüzük, amulet gibi) çok abartı fiyatlarda oluyor. üründen ürüne de değişmesi lazım yani bu sınıflandırmanın.

4.yü de hatırladım.
10k dps falan diyenler var. bunlar silahın üzerinde yazanlar mı yoksa karakter ayrıntılarında damage'in kaçla çarpıldığı var. çarpılmış halini mi diyorlar?
  • sanal uyku  (07.06.12 23:22:30)
tabiki değişiyor bak mesela attack speed %15 olayı var milyona kadar çıkartıyor amulet'i benimki çok genel silah ve zırh için vs. fiyatı belirleyen aslında artı özellikler armor değerinden ziyade. ama dediğim gibi ben de harbi boku çıktı her yer rare item oldu o fiyatlara sattım ve rare item ise bundan düşüğe satılmaz :S bugün 350 chest armor'u(+75 st, +90 vitality vs) 42.500'e sattım ama şans faktörü çok yüksek ah'da.

4. o değer 10k dps = 10.000 dps oluyor üst baş gördüğün ekranda solda armor'la birlikte yazan değer işte bende 3995 mesela 4k oluyor işte yaklaşık.
  • lunedor  (07.06.12 23:33:56)
benim 400-500 ederi olup da 1500'e satamadığım rare item'lar var ya. anlamadım ben bu işi.

  • sanal uyku  (07.06.12 23:43:51)
ah fiyatları oyunun oynanma süresiyle de değişiyor hem, mesela bundan bir hafta önce 20000 çekilen 2-3 tane bulunan bir item şimdi 100 tane ve doğal olarak yarıdan düşük fiyata oluyor. fakat benim dediğinde @lieutenantmono'nun dediğine yakın biraz tam on katı olmasa da ona yakın rakamlara satılıyor. 10 auction açıyorsan en az 4-5'i ilk 30dk içinde diğerlerinden 1-2 si hariç 2 gün içinde gidiyor aslında.

  • lunedor  (08.06.12 00:01:22)