Sporun Zayıflamaya Yardımcı Olamaması Hakkında?

Biz şurda 4-5 kilo fazlalığımızı sporla, diyetle halledelim diyoruz, deli gibi koşuyoruz, kıçımızdan terler akana kadar futboldu, basketboldu derken 2 haftada 2 kilo anca gidiyor amma;

Bu yaz denizi taşırmamaya niyetlenmiş 130 kiloluk arkadaşım, hiç spor yapmadan 1 ayda meyve ve salata yiyerek 110 kilonun altına düştü..herif 1 ayda sporsuz 20 küsür kilo verdi...

Bundan sporun zayıflamada bi halta yaramadığı, önemli olanın yemek yememek olduğu varsayımını ortaya çıkarabilir miyiz?

e diyestisyenler falan ne ayaksınız kuzum siz, mutlaka diyeti sporla yapın diyosunuzda adam sporsuz 1 ayda 20 küsür kilo verdi be...

çocuk gözümün önünde eridi, bu arada bir insna çok kilo verince harbiden şekil olarak değişiyomuş, yılların panpişi bi garip geldi bana kilolar gittikten sonra, umarım tez alışırım :D

Kilon çok ise eğer daha rahat kilo verebilirsin. Çünkü çok yüksek kiloya sahip bünyeler vücutlarından ödem ve su attıkları için ilk anda çok fazla zayıflarlar ve sonra insülin direnci ile karşılaşır ve kilo verme hızı düşer.

Ben de 76-77 kilo civarındayım 2-3 ay içinde 10 kilo kadar verdim gel gelelim son 2-3 kiloyu vermekte epey zorlanıyorum :) Yaz geliyor, bol bol yüz.
  • alkolik imam  (07.06.12 17:02:50)
iyi de adam 130 kiloymuş o da senin kilona gelsin o da takılacak senin takıldığın engellere merak etme. çoktan çok gider.

  • vavien  (07.06.12 17:03:38)
1.70 boy ve 75 kilo bi erkeğin vermesi gereken kilo yani fazlalığı 4-5 kilodur 1.70 boy ve 130 kilo bi adamın fazlalığı yani vucudun atmak istediği yük 55 kilo var gerisini sen hesapla madem

  • plastikordek06  (07.06.12 17:06:08)
bir de şu var hızlı kilo verirken spor yapmayınca o etlerin bıngıl bıngıl sarkması gibi bir durum var. oysa sporla böyle sıkı durur vücut. yoksa yemeğinden kısmayıp spor yaparsan bir sıkılaşma incelme görülür ama kiloda dramatik bir değişiklik olmuyor. kilo vericeksen boğazdan kesiceksin yani.

  • merena  (07.06.12 17:30:53)
gunde 10 kilometre kosuyordum ve bunun harcadigi kalori 2 topkeke denk geliyordu. spor ile cok zor kilo verilir; onemli olan beslenmedir.

  • comptrol  (07.06.12 17:41:31)
Spor yapmadan kilo vermek tamamen bir göz yanılmasıdır.Spor yapmadığınız takdirde verilen kilolar,yağ değil,protein ve su kaybıdır.Zaten kiloluyken görünmeyen kaslar,hele bir de sadece diyet yapılarak kilo veriliyorsa erirler.Ciddi sağlık problemleri başlar.Tartıda beş kilo verirsin aynada kendine bakar bu göbek niye gitmiyor dersin.Yağ yakımı için spor şarttır.Ancak kontrollü diyet ve sporla birlikte yağ yakımı mümkündür.Önemli olan çok koşmakta değildir.İsterseniz günde 20 km koşun eğer ki yağ yakımı için gerekli olan nabız aralığını yakalayamıyorsanız 2 topkekin kalorisini yakamassınız.Anca ciğerleriniz açılır.Bilinçli spor,bilinçli diyet sağlıklı kilo kaybının tek şartıdır.

  • darksdantes  (07.06.12 18:08:58)