[]

Yurt disindaki hesaba para yatirma

Hollanda ING de bulunan bir banka hesabina nasil para yatirabilirim?
Buradaki ing nin oradkiyle baglantisi yokmus ing den yatiradim hangi bankalardan nasil yatirabilirim?
Not: Banka islemleri hakkinda pek bilgim yok


 
Vergi, gümrük vb. mevzularından dolayı "uluslararası hesaba (sizin adınıza olsa dahi) para yatırma diye bir şey yok" diye biliyorum, yanılıyor da olabilirim. Ancak para gönderme için küçük bir komisyon karşılığında MoneyGram yahut Western Union kullanabilirsiniz. İkisi de daha garanti çözümlerdir, ancak hesaba değil direkt muhatabınıza ulaştırmanızı sağlar.


  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (07.06.12 16:19:13) 
Bende western union i dusundum ama hic bir bilgim yok nasil yapiliyor?


  • sedolima  (07.06.12 16:24:28) 
ING'nin Türkiye'deki muhabir bankalarından birine SWIFT transfer yapabilirsiniz. Benim bildiğim İş Bankası'nın böyle bir ilişkisi var. HSBC'ye de bir sorabilirsiniz (bir ihtimal). Masrafları da öğrenin bu biraz tuzlu bir gönderim olabilir.


  • sepulchrave  (07.06.12 16:24:29) 
"Western Union'la nasıl para gönderilir" sorunuzun cevabı şurada:

www.westernunion.com.tr
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (07.06.12 16:28:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.