hafıza kartı yardım

yeni bir hafıza kartı aldım, bilgisayarımda biçimlendirirken elektrik kesildi ve kapandı bilgisayar. açtığımda ise belleği açmaya çalıştığımda ''lütfen çıkarılabilir disk içine bir disk yerleştirin'' ( RESİMDEKİ GİBİ) hatası verdi... sağ tıklayıp biçimlendir dediğimdede herhangi bir disk yok hatası veriyor... nedir durum sizce napmam lazım?

Denetim Masası> Yönetimsel Araçlar> Bilgisayar Yönetimi> Disk Yönetimi ne gel.*

Hafıza kartınızın bulunduğu alana sağ tıklayarak önce birimi silmeyi daha sonra biçimlendirmeyi deneyin. Paragon gibi disk yazılımlarıyla da deneyebilirsiniz aynı olayı.

Baktın olmuyor, (vicdanına kalmış)bozuk diye geri ver.

*Yukarıdaki yola "Bilgisayar"a sağ tıklayıp "Yönet" seçeneğiyle de ulaşabilirsin.
  • iustitia omnibus  (07.06.12 00:52:25)
@omnibus sağ tıkladığımda sil diye bir seçenek çıkmıyor yalnız.

  • onursensoz  (07.06.12 01:00:20)
"Birim Sil..." diye bir seçenek hiç gelmiyor mu yoksa seçenek aktif değil mi?

Örnek olarak:
Aktif değil:
img277.imagevenue.com
Aktif:
img237.imagevenue.com

Bunların yanında birimi silebilirseniz, yeni birim oluşturacaksınız:
img247.imagevenue.com

Eğer buradan olmuyorsa Paragon gibi bir disk yazılımıyla halletmeyi denemelisiniz.
  • iustitia omnibus  (07.06.12 01:24:49)
hiç gelmiyor. sağ tıklanmıyor yan tarafında. özelliklerde kaldır seçeneği vardı kaldırdım şimdi de geri getiremiyorum:D

  • onursensoz  (07.06.12 01:37:26)
3 ay önce yeni bellek aldığımda benim başıma da benzer bir olay gelmişti. Aldığım firmaya geri gönderdim. 1 ay inceleme süresi sonrasını yenisini gönderdiler.

  • macabrex  (07.06.12 09:44:56)