uykuya dalarken titreme

insan uykuya dalmadan önce neden sıçrar?
sevgili geldi akşam, yatıyor yanımda, 5-10 dkdır sürekli sıçrıyor, şurada bir film izleyeyim dedim, yok.
uykuyu geçtim, uyanıkken de oluyor.
çok uzun süre uykusuz ve aç kalınca mı oluyor acaba?

bazen rüyanda düşer gibi olur fırlarsın dalmaya yakın öle bişey görüp sıçrıyordur belki?

  • basond  (07.06.12 00:06:36)
yok hayır, bu bildiğin sürekli oluyor. uyanık, konuşuyoruz, üstüste defalarca sıçrıyor.

  • goldentitan  (07.06.12 00:09:09)
bende de oluyor o. stres kaynaklı diye düşünüyorum. ama uykuya dalarken. uyanıkkeni bilemiycem.

  • merena  (07.06.12 00:09:29 ~ 00:10:02)
benim annem de öyle ya, insan korkuyor öyle biriyle yatınca.

  • kayranin kedisi  (07.06.12 00:09:33)
tik falandır belki? yada nörolojik bir rahatsızlığı vardır? Sinirsel rahatsızlık?

  • basond  (07.06.12 00:10:08)
nörolojik değil, rüya görür gibi olma durumu da yok.
uykusuzluk kalınca çok oluyor.

  • goldentitan  (07.06.12 00:12:11)
Maymunken dalda uyuyunca dusermisiz. Genlerimize işlemiş. Çok ciddiyim.

  • coca--cola  (07.06.12 00:14:44)
biyolojik birşey bu ya, nerde duyduğumu hatırlamıyorum ama normal birşey. vücüdun uykudayken kısmi felç durumuna geçmesiyle ilgili birşeyler sanırım. uykuda yaptığın hereketleri yapmayasın diye kendini kapatıyor vücut.

bendede oluyor arada bazen ayağım seğiriyor yada ufak bir titreme geliyor uykuya dalmadan önce.
  • spy of soul  (07.06.12 00:17:28)
uyanıkken de oluyor diyorsun nörolojik olmadığı kanaatine nasıl vardın? bence bir nöroloğa gitmekte fayda var. house'u öneririm, delidir melidir ama iyidir.

  • curiosita  (07.06.12 02:51:11)