Turk mutfagi

Iddiaya girdim kaybettim, gun boyunca lavuklara bol bol turk yemekleri yapip yedirmem gerek, ne geliyor menu olarak akliniza, ne yapmali ne etmeli, taze fasulye falan zorlar sanirim, var mi aklinizda menemen disinda pratik bir lezzet. harbi geleneksel ve lezzetli olursa super olur, tesekkurler.

yer: ispanya.

mantı al hazırdan =) yaprak sarma alan da var hazır hep. hepsi de türk mutfağı =)

  • esek sipasi  (06.06.12 17:43:30)
menemen yap sabahtan, yanina domates ve beyaz peynir, öglene tavuk gögsü alip , bir cöp sise diz, kekik, pul biber, tuz ekle dürüme sar, aksama döner ismarla.

  • serabetan  (06.06.12 17:44:06)
yemeyi salla derim , normal bir kuru-pilav yap , yanina yapimi kolay meze daya. sofrayi zengin gosterir.

pilaki , haydari , patlican salatasi , ugrasirim diyorsan da mercimek koftesi.
  • harrage  (06.06.12 17:45:44)
kuru fasülye pilav yanına da baklava :)

  • merena  (06.06.12 17:46:17)
yemekten sonra da türk kahvesi yap

  • merena  (06.06.12 17:47:13)
yer: ,ispanya yazısını görmemişim işkembeden sallıyorum =)

en güzeli mangal kebap. bayılıyolar zaten =)
  • esek sipasi  (06.06.12 17:48:10)
babalar yok mu harbiden damaklari mikip aticak, zihinlerde lezzet patlamasi yaraticak bir tarifiniz, hadi turk isi pilav neyse de kurufasulyeye mirin kirin eder bu itler.

  • Dr. Kissingher  (06.06.12 17:50:18)
yani var tabi çılgın türk mutfağı tarifleri de orada ne kadar yapabilirsin imam bayıldı gibi hünkarbeğendi gibi tatları o şüpheli. ya da bu yemekleri yapabilir misin diyelim. koskoca ispanya'da patlıcan bulursun herhalde.

  • merena  (06.06.12 17:53:32)
batlicani da ben sevmiyorum babalar :( meze olayi aklima yatti, yanina saray mutfagindan bi ana yemek, pilav, cacik olayina girebilirim cacik iyidir. yanina ekstradan meze de katabilirim. var mi tarif :)

  • Dr. Kissingher  (06.06.12 17:56:51)
tarif geldiktten sonra altindan kalkarim, mutfak islerine yatkinim.

  • Dr. Kissingher  (06.06.12 18:11:07)
patlıcanı sevmiyorum demeseydin keşke.
ben gecen sene almanlara 2 tepsi karnıyarık yaptım(ilk yapışımdı), hepsinin dibi düştü. ilk kesip yarım yarım aldılar danalar sonra bütün tepsileri bitirdiler.

cok karizma görünen ve patlıcan sevmeyenleri bile tavlayabilen bir yemek bu.
  • elanor  (06.06.12 18:19:02)
kuru fasülye piyaz miyaz yap, biz polonyada yaptığımızda bayılmışlardı hatta kalan 2-3 lokma bir şeyi de kadın çöpe atmaya kıyamadı ayırdı sonra yemek için :D

bir de tarhana gönderebilecek birileri varsa ya da bulabilirsen onu da severler. o olmadı yoğurt çorbası yap o da pratik.
  • letheavendangered  (06.06.12 19:12:30)
kimyonlu maydonozlu türk köftesi, cacık, çoban salata. bu bütün yabancıların bayıldığı ve şaşırdığı bir türk menüsüdür. bildikleri malzemelerin bu şekilde kullanımı çok hoşlarına gider hem de yapımı kolay hem de özbeöz türk.

  • yardiray1500  (06.06.12 19:12:40)
zeytinyağlı enginar

  • merena  (06.06.12 19:46:53)
blendır ve düdüklü tencere varsa mercimek çorbası idealdir.
çok çok kolay..

  • anonimyususer  (06.06.12 22:33:48)