bilgisayar kapanıyor

önce portal 2 oynarken oluyordu. şimdi fifa 12 oynarken olmaya başladı. oyundayken pat diye kapanıyor. neden kaynaklı olabilir?

sıcaklık sorunu vardır belki.

portal 2'nin kapanma sorunları kendisinde var zaten.
  • shyzore  (05.06.12 23:31:53)
ısınmadan kaynaklıdır. kucakta oyun oynamayın. masada da altına fanı kapamayacak şekilde bir şeyler koyup kaldırın biraz. laptop standları var fanlı, onlardan da alabilirsiniz. bir de belki fan tozlanmıştır. onu temizlemeyi deneyebilirsiniz.

edit: ben tabi nedense direkt laptop diye düşündüm. ısınmadan kapanma sorunu da genelde laptoplarda oluyor. çözüm yolları benzer tabi yine.
  • lemmiwinks  (05.06.12 23:33:25 ~ 23:44:12)
@shyzore evet o sorunu ben de duydum ama söyleyenler oyun kapanıyor diyorlar. ben de bilgisayar kapanıyor:(

  • geberix  (05.06.12 23:33:46)
@lemmiwinks masaüstü bilgisayar.

  • geberix  (05.06.12 23:36:11)
havalar ısındıkça iyice artacak problem. eski bir bilgisayarsa termal macunları erimiş ve içinde çok toz vardır. açıp temizlettirin. eğer yeniyse bi sığutucu alın.

  • cilgin fantezilerin adami  (05.06.12 23:39:26)
power supply kaynaklı da olabilir. eğer yapabiliyorsanız sağlam olduğundan emin olduğunuz başka bir power supply ile de deneyin. aynı sorunu yaşarsanız sorun ısınma yaşamazsanız power supply kaynaklıdır.

  • tururo  (05.06.12 23:52:10)