Avukat arkadaşlar bakabilirlermi

Merhaba sevgili hukukçular;

Hukuki platforma taşımam gereken bir sıkıntı var ve aşağıda belirttim. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. Hatta bu davayı alır ve kazanırım diyen arkadaş varsa oda olabilir.

Problem söyle ki:

600 Tl ye telefon aldım ve alırkende, düşmeye, kırılmaya, çalınmaya v.s karşı, Teknokask firmasına kasko yaptırdım.

11.09.2011 tarihinde, telefonda düştüğünden dolayı arzılandı ve Kasko firmasına gönderdim. Beni bayagı beklettikten sonra bana, "Telefonu servise gönderdik, eğer tamir olursa yaptıracağız, yok olmassa kasko bedelini ödeyeceğiz" dediler. Daha sonra aradan aylar geçti ve bu kezde diyorlarki "Teknik servis cihazınızı 30 iş gününde bize teslim etmedi" bizde geldiğinde teslim almadık. Siz servisle muhatap olunuz"

Böyle birşey varmıdır ? Servisle benim alakam ne, garantili telefon değil, servis tamir edilemez raporu yazdığını ama 30 gün geçti diye Teknokaskın cihazı teslim almadıgını söyledi. Ayrıca telefonu elden teslim etmişler servise. Bu Teknokask ısrarla kasko bedelini ödemiyor bana.

Bu durumda ne yapabiliriz bir yardım edin lütfen. Tam 9 aydır bekliyordum.

Not : Telefon bedelinin yanında maddi ve manevi tazminat davası açabilirmiyim. Yada tüketici hakem heyetine hiç gitmeden özel bir avukatla çalışabilirmiyim ?

seni tüketici hakem heyeti paklar.

  • ground  (05.06.12 22:48:54)