norveç, isveç, vs

bu 'nordic' ülkelerde sebze, meyve bulunuyor mu? otçul biri gitse aç kalır mı?

edit: bir de bu insanlar sürekli etle (et, balık ve türevleri) besleniyor ya, kolestrolleri yüksek olmuyor mu?

danimarka, isvec, norvec te bol bol bulunuyor ama cogu ithal finlandiya yi birkac hafta sonra bildirebilirim ama durum aynidir orada da.

  • nekodunlangafana  (05.06.12 19:12:50)
finlandiya'dan yeni döndüm. evet bulunuyor.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (05.06.12 19:13:53)
sebze meyve var tabii adamlarda, neden olmasin? sadece bizdeki semt pazarlarindaki kadar taze olmuyor, bazi cesitler hepten olmuyor.

  • co2s2  (05.06.12 19:28:01)
surekli etle beslenmiyorlar benim tum local arkadaslarim bayagi dengeli yiyorlardi, her ogunde mutlaka yesillik oluyor arti duzenli spor yapmayan yok gibi ve bisiklet kullanim orani inanilmaz boyutta o yuzden bence gayet sagliklilar bir de iklim faktorunu katarsak isin icine bir arti da oradan gelir ama en buyuk eksileri camis gibi bira icmeleri ;)

  • nekodunlangafana  (05.06.12 19:34:49)
Erik,yeni dünya,çağla falan yoktur zannımca :) Elma boldu ama dayanıklı diye sanırım

  • ladybug  (05.06.12 19:44:38 ~ 19:46:59)
hah işte ladybug'ın dediği şey asıl merak ettiğim. erik olmayan ülkeyi kim neylesin:)

  • goldentitan  (05.06.12 19:52:07)
erik vardi,ben nerdeyse her meyveyi gordum cogu ithal, almanya uzerinden geliyor genelde. danimarka icin konusuyorum. diger ulkelere nereden geldigine bakmadim

  • nekodunlangafana  (05.06.12 20:00:53)
bir de soyle bir sey var benim oldugum yerde sivaslilarin islettigi 3 4 tane manav vardi diger eyrlerde bulamadigin her sey onalrda olurdu.

  • nekodunlangafana  (05.06.12 20:02:05)
Eğer erik yoksa hayatta gitmem oralara ben :P

Kim bilir Brezilyalılar filan ne diyordur bize, "Demek türkiyede guarana yok, hayatta gitmem" filan mı diyorlardır acep :)
  • burka  (05.06.12 20:02:20)
erikten karpuza her turlu bitki var, merak etmeyin. hatta satanlar da turk manavlar. dolma biberi, carliston vs de var.

stockholm'de hotorget tarafinda pazar kuruluyor, orada var.
  • fdegir  (06.06.12 00:39:02)
@fdegir arkadaşımızı kanıtlar maiyetinde.Danimarka'da Netto marketinde: ff.im
Sebze tamam da usta cidden erik felan bende merak ediyodum bu duyuru çok yararlı bir duyuru oldu :)

  • ladybug  (06.06.12 13:00:33)