windows vs. mac

Yeni iş yerim bana der ki, sen windows mu istersin mac mi? Ne dersiniz? Hiç mac kullanmadım, macbook alacak param yok, olursa güzel olur öğrenirim. Ama çok kasar mı beni bilemedim.

abi mac'te de windows kullanılıyorki artık. mac bilgisayar alsınlar sen windows kullan içinde. istediğin zaman yine macos kurarsın :)

  • el magico  (05.06.12 19:04:10)
macbook a windows kurunca berbat olur, yapmayın, performansı da epey düşüktür.
Bilgisayar da ne kullanıyorsun? program olarak?

  • arden v2  (05.06.12 19:10:41)
muhtemelen komplike birşey kullanmayacam, tarayıcı, word excel falan.

Mac'e windows kurmam için şirketin lisans alması gerekir ki onu da ben isteyemem. Bana direk ya windows ya mac dediler
  • bonjurkes  (05.06.12 19:14:26)
Basit abicim. İki video izle, üç karıştır anlarsın. Yani işin komplike olan bir kısmı yok, zorluk çıkartan şey sadece alışkanlıklar.

  • reyals  (05.06.12 19:31:08)
mac os x ogrenmek zor bir is degil, neredeyse ayni. hatta bazi yonlerden daha pratik.

windows kurmak icin illa adamlarin lisans almasina gerek yok bence. sadece deneme maksatli olarak kirik bir windows kurmak mumkundur sanirim. bu arada arden v2'ye katilmiyorum, macbook'ta windows kuruldugunda gayet adam gibi performans alinabiliyor. anahtar kelime bootcamp
  • co2s2  (05.06.12 19:31:44)
Hiç kullanmadıysan Mac ortamı seni epey yavaşlatır uzunca bir süre, copy paste nası yapılıyodu diye google aramalarıyla uğraşırsın. Office for mac bile nispeten biraz daha farklı. Bi daha düşün derim.

  • roket adam  (05.06.12 20:15:44)
tarayıcı-word-excel ise, hani mac'te olmayan bir program kullanman gerekmiyorsa MAC. Sanırım sana verecekleri şey Macbook pro(ya da air), air olsa zaten müthiş heryere götürürsün. Şarjları yazı yazma vs. basit işlerde 8-10 saate kadar gidiyor.

Copy-paste aynı ki! Sadece şunu hatırla: CMD butonu---> Ctrl
Yani kopyalayacaksan, CMD + C gibi gibi..
"Kntrl" yazan buton sağ tıklamaya yarıyor.
  • rodriguez2  (05.06.12 20:35:38)
Lafın gelişi yani copy paste'dan kastım :)=

  • roket adam  (05.06.12 22:18:49)