fm 12'de kontrat pazarlığı

arkadaşlar yeni başladım fm 12 ye dortmund ile birlikte.

fakat kontrat olayını çözemedim. adam 2 milyon avro istiyo benm verebilceğim anca 1 buçuk civarında. ben de her seferinde masadan kalkmak zorunda kalıyorum yok mudur başka bi yolu bunun ya pazarlığı nası yapcam?

sol araftar squad status var. ordan değiştirirsen artar para. tabi klubün bütçesi de önemli bu para artışında.

  • ayiadam  (05.06.12 15:41:49)
bir de çok çingene pazarlığı yaparsan sıkılıyor karşı taraf. eğer 2 milyona yaklaşamıyorsan örneğin en başta 1,2 ver sonra 1,4'e çıkar, sonra 1,5'a çıkarıp "son teklifim bu, işine gelirse" gibi bi olay var, onu yap. ara ara tutuyor.

  • akatreil  (05.06.12 15:43:47)
kontrat konuşurken sağda set initial budgets gibi bir şey çıkar, ordan transfer bütçesini azaltıp aylık maaşı arttırıp sorunu çözebilirsin.
ayrıca maç başı ücret, gol bonusu, yıllık maaş artışı gibi şeyleri arttırıp da çözüm bulabilirsin.

  • cikolataligofret  (05.06.12 16:00:46)
görüştüğün menajerin tutumu da etkiliyor pazarlığı. patience özelliği yüksekse (15-20 arası) pazarlığı uzatabilirsin, orta bi noktada buluşulur.

bir de maç başı ücretlerini ve bonusları artırmayı dene. ama bazı oyuncular ne olursa olsun ücrette diretiyorlar. bu durumda eğer varsa transfer bütçesinden bir miktar maaş bütçesine aktarıp oyuncunun istediği ücreti verebilirsin.
  • corazon espinado  (05.06.12 16:24:35)
oyunucunun status'unu key player'a çekebilirsin.
match highest verebilirsin.
10 maçtan sonra şu kadar olacak seçeneğini kullanırsan, biraz daha fazla verebilirsin.
transfer bütçenle maaş bütceni ayarlayabiliyorsun. onu yapabilirsin. boardroom'a bak.
match başı, gol başı para verebilirsin.
senelik maaş arttırımı verebilirsin.
  • repins  (05.06.12 16:29:50)
haci olay menejerini kafalamak. menejer ücretini 100k artirip oyuncunun maaşını 200k düşürüyorum, adam oyuncuyu kandirip kabul ettirtiyor bi şekilde. sen bi sakal at ben yolunu bulurum demeye getiriyodur o sana.

  • sAINT  (06.06.12 02:47:43)