gpa hakkında bir tavsiye istiyorum

yazın ilk dönemde b- getirdiğim bir dersi tekrar alıp a getirirsem şu anda sene sonu 3.38 olan ortalamam (ilk dönem 3.34, ikinci dönem 3.43) 3.54'e çıkıyor. varsayalım ki x üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. 3.50 üstü getirmek çok önemli midir illa ki? yoksa ha +3.5, ha 3.4.. çok farkı yok.. neden iki ayını boşa geçiresin ki mi dersiniz? ilk dönemden tekrar edeceğim ders şu an için çok rahat a getirebileceğim bir ders bu arada. ortalamaya artısı kesin ama bana yeni bir şey öğretmeyeceği de kesin. bir haftadır konu üstüne düşünüyorum ama net bir karar kılamadım hala, konu hakkında bir fikriniz varsa lütfen benimle paylaşın. cevaplar için şimdiden teşekkürler.

İlerde akademik dusunmuyosan bolum 1.si olsan da kimsenin umrunda olmaz.karari sen ver.akademikse yatirim amacli iki ayi heba etmeye deger

  • al basmadan donu var  (04.06.12 20:40:57)
bence yazı heba etmeye gerek yok. gerekirse gelecek yıl ilk dönem alabilirsin. ayrıca ilk yılını bitirdiğini zannediyorum. yaz okulu kolay gözükse de başlayınca çok büyük işkenceye dönüşüyor.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.06.12 21:09:32)
gelecek yıl ilk döneme sığacak bir ders değil ama, cs'ten bahsediyordum.. malum, lab'ları filan var gereksiz bir sürü. olursa bi' tek gelecek senenin yazı olur. bu yaz sıkışık olmam da etken şu an bu soruyu sormam da.. gelecek yaz daha rahat olacağım muhtemelen. ama ilk dönemden bir ders gelecek senin yazında tee tekrar edilebiliyor mu edilemiyor mu bilmiyorum tam.

  • jack of hearts  (04.06.12 21:15:36 ~ 05.06.12 00:13:33)
eğer üzerine master yapmayı düşünüyorsan, bazı okulların koşulları 3.50 gerektiriyor. onun için tekrar alman işine yarayacaktır.

onun dışında işe girmek istiyorsan etkisi neredeyse olmaz bile.
  • simendiferlerin efendisi  (05.06.12 00:48:44)