[]

VGA to HDMI

Çok aradım, taradım, sordum. Sonudna buldum galiba. Aşağıdaki linkteki kablo ile bilgisayarın vga girişi ile televizyonun hdmi girişi arasındaki bağlantıyı kurup görüntü aktarabiliyor muyuz?

urun.gittigidiyor.com


 
düz kablo ise(arada dönüştürücü yok ise) bi işe yaramaz.


  • heritage  (04.06.12 17:21:41) 
pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. sonuçta ikisinin aktardığı veri miktarı farklı. istediğin kadar hdmi'dan bağla, vga kablosunun izin verdiği kalitede izlersin. zaten hdmi girişi olan televizyonların vga girişi var genelde, direk vga'dan bağla derim.


  • uckac  (04.06.12 17:24:31) 
ilandaki açıklamalar bölümünde yazılmış. "HDMI TO VGA KABLO" diye.

yani hdmi çıkıştan alıp analog girişe veriyor. Senin aradığının tam tersi. Bilgisayarın hdmi çıkışından aldığı görüntüyü tv'nin ya da monitörün analog girişine veriyor.

Gibi geldi bana..

satıcıya bir mesaj at istersen.
  • sei2blood  (04.06.12 17:30:44) 
o işleri vga box olmadan yapman çok zor


  • dogabey  (04.06.12 17:33:05) 
sei2blood+1
HDMI TO VGA o kablo. tersi için dönüştürücü gerek.

  • late viper  (04.06.12 17:34:15) 
bir de, hdmi girişi olan bir tv'nin analog (VGA) girişi olmaması bana çok garip geldi. İlk defa karşılaşıyorum.


  • sei2blood  (04.06.12 17:50:06) 
analog görüntüyü digitale yalnızca bir kablo ile çeviremezsin.


  • lancelot du lac  (04.06.12 17:54:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.