game of thrones - spoiler yok

dizinin ilk 2 sezonunu izledim. ilk kitabı okuyorum, bitmek üzere. onu bitirince direkt 3. kitaba mı geçsem, yoksa 2. kitaptan mı devam etsem? ilk kitabı okurken dizide olmayan bazı ayrıntıların olması hoştu, ama olayları bildiğim için biraz da sıkıcıydı. 2. kitap ile 2. sezon arasında daha fazla fark olduğu söyleniyor. okuyayım mı 2. kitabı? şimdi okumazsam da seriyi bitirince dönüp onu da okurum. ne yapsam bilemedim.

ikinci kitabı okumadan üçüncü kitabı net olarak anlamazsın :) fark var çünkü diziyle aralarında.

  • fakyoras  (04.06.12 14:48:09 ~ 14:48:22)
Bekle, dördüncü kitap yayınlansın onu okursun direk. Kasma kendini ikiyi üçü okuyacağım diye.

  • Dunedan  (04.06.12 15:10:27)
fakyoras'ında dediği gibi ikiyi okusan daha rahat anlarsın 3. kitabı. diziyle kitap uyumlu gitmiyor :)

  • GibsonRules  (04.06.12 15:22:04)
@Dunedan: 4. kitap yayınlandı zaten, ama ben kasmayıp, bekleyip, "direk" 6. ve 7. kitapları okuyacağım çıkınca.

  • lemmiwinks  (04.06.12 15:24:10)
@lemmiwinks;

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi şu anda orijinal dilinde (İngilizce) beş kitaptır. Altıncı ve yedinci kitaplar yazım aşamasındadır. Şöyle:

1. A Game of Thrones (1996)
2. A Clash of Kings (1999)
3. A Storm of Swords (2000)
4. A Feast for Crows (2005)
5. A Dance with Dragons (2011)
6. The Winds of Winter (?)
7. A Dream of Spring (?)

Bu serinin ilk üç kitabı Türkçe'de yayınlanmıştır. Şöyle:

1. Taht Oyunları (2011)
2. Kralların Çarpışması (2011) -İki cilt olarak yayınlandı-
3. Kılıçların Fırtınası (2012) -İki cilt olarak yayınlandı-

Tekrar sayalım: 1, 2, 3. Evet üç. Yani daha dördüncü kitap yayınlanmamış. Altıncı ve yedinciyse daha yazılmamış bile. Olsun. Sayılı gün, çabuk geçer. Ha ama diyorsan ki "Lan memik ben zaten İngilizce okuyorum, sen ne ötüyorsun?"; o zaman abimsin, saygım büyük.
  • Dunedan  (05.06.12 02:33:12 ~ 02:41:17)