[]

Bilgisayarı televizyona bağlamaca

geçenlerde sormuştum da tam cevap alamamıştım. HDMI girişi olmayan netbooku hdmi girişi olan lcd televizyona nasıl bağlayabiliriz?
 
vga çıkışını hdmi'a çeviren adaptörler var moruk.

arama.gittigidiyor.com
  • serafettinn  (03.06.12 21:42:56 ~ 21:43:44) 
lcd tv'nin vga girişi yok mu? varsa vga-vga ara kablo alarak bağlayabilirsiniz. ya da tv'nin s-video girişi varsa vga-svideo ara kablosu ile de bağlayabilirsiniz.

vga analog, hdmi ise dijital sinyallerle çalışır. ikisini birbirine bağlayabilmek için analog-dijital dönüşümü yapan bir cihaz kullanmanız gerekir. bu da pahalı bir çözüm olur.

özetle bilgisayarda ve tv'de hangi çıkışların olduğuna bakıp analog-analog ya da dijital-dijital bağlantı kurmak en iyisidir.
  • nikmikdemebana  (04.06.12 12:11:57) 
LCD'lerin VGA girişi oluyor genelde. Bi' ona bakın varsa VGA kablosu alıp bağlarsınız.

www.google.com.tr
  • metal revolution  (04.06.12 15:53:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.