Kanada'da Dil Eğitimi ile Sorularım Var

Sevgili Dil Bİlimciler;
öncelikle Kanada ile ilgili onlarca site var ama buradan aldığım cevaplar daha bi güvenilir oluyor.Soracağım soruların bazılarını burdaki başlıklarda bulamadım.Eski yeni bütün sorularımı sorayım

Elektrik Elektornik Mühendisiyim.Anadolu Lisesi tabanlı orta düzey ingilizcemi geliştirmek için Dil okuluna 6 aylık gidesim var...
Dil Okulunu, yaşayacağım şehri henüz seçmedim...

1.Dil okulları sanırım Eylül'de başlıyor...İşlemler için geç kalmış sayılmam di mi?

2.Belli başlı dil okullarının Türkiye'de kayıt ofisi mi var?Oradan kayıt olursam, danışmanlık hizmeti ücretsiz mi alacağım (bir arkadaşım danışman şirketler parayı senden değil, kayıt olduğun okuldan alıyor.Şirkete başvurmanda zararın yok...Zaten okula kendin kayıt olsan da aynı arayı vereceksin dedi..Ne kadar doğru? Okulun web sitedeki fiyatları üzerinden indirim yapma ihtimali var mı?

3.Seçimime göre kalacağım yeri kayıt olduğum okul mu ayarlıyor? Sizin tavsiyeniz nedir? Nasıl daha ekonomik olabilir?

4.Danışman şirketin vizenin onaylanmasında etkisi var mı? Vizesi onaylanmayan birkaç kişiye rastladım.Süpriz olsun istemiyorum.Vizenin onaylanması için tavsiyeleriniz var mı?

5.Şu an üniversitede Yüksek Lisans kaydım bulunuyor, kayıt yeniliyorum ama derslere devam etmiyorum.Okuldan çıkış almak veya kaydımı dondurmak yerine,yine kaydımı yaptırıp yurtdışına gitme ihtimalim var mı?(askerliğimi henüz yapmadım)

6.Resmi olarak çalışma iznim ayda kaç saat?

7.Kanadaya uçak biletleri gidiş-dönüşlerde çok daha ekonomikmiş.Ama 6 ay sonraya dönüş biletini şimdiden almak saçma değil mi?Belki ben 3-5 gün daha kalmak isteyeceğim veya erken döneceğim...İşin raconu nedir.Bilet gidiş-dönüş alınmazsa çok mu pahalıya gelir?

8.Hangi şehir gibi klasik bir soruyu sormayacağım.Ama buradaki yorumlara güvendiğim için şunu sorayım.Hangi dil okulu?

elbet daha sorularım olacak.Şimdiden teşekkürler

1.Dil okulları sanırım Eylül'de başlıyor...İşlemler için geç kalmış sayılmam di mi?
YAZIN DAHA PAHALI. KIŞ SOĞUK O YÜZDEN İNSANLAR PEK GELMİYOR GİBİ OLMASIN DİYE AZ BİRAZ DAHA UCUZ GENELDE HER AY ORTALAMA 3 KEZ YENİ DÖNEMLER BAŞLIYOR. EYLÜL FİLAN DİYE BİŞEY YOK.

2.Belli başlı dil okullarının Türkiye'de kayıt ofisi mi var?Oradan kayıt olursam, danışmanlık hizmeti ücretsiz mi alacağım (bir arkadaşım danışman şirketler parayı senden değil, kayıt olduğun okuldan alıyor.Şirkete başvurmanda zararın yok...Zaten okula kendin kayıt olsan da aynı arayı vereceksin dedi..Ne kadar doğru? Okulun web sitedeki fiyatları üzerinden indirim yapma ihtimali var mı?
ARKADAŞIN HAKLI. AYNEN ÖYLE. DOĞRUDAN OKULA ÖDÜYORSUN. SİTEDEKİNDEN İNDİRİM YAPMIYORLAR.

3.Seçimime göre kalacağım yeri kayıt olduğum okul mu ayarlıyor? Sizin tavsiyeniz nedir? Nasıl daha ekonomik olabilir?

EVET OKUL AYARLIYOR. AİLE YANINDA KALMAN İÇİN BAZI OKULLARIN YAŞ SINIRI VAR AMA. 28 GİBİ. (Kİ SEN DEĞİLSİN) BUNUN DIŞINDA AİLE YANINDA KALIRSAN 3-5 KURUŞ DAHA AZ ÖDÜYORSUN. AMA YOL MASRAFIN OLACAK HER DURUMDA. YANİ KAMPUSTE KALMAK EN GÜZELİ BENCE. AMA TÜRK ARKADAŞ EDİNMEMEN ŞARTI İLE.

4.Danışman şirketin vizenin onaylanmasında etkisi var mı? Vizesi onaylanmayan birkaç kişiye rastladım.Süpriz olsun istemiyorum.Vizenin onaylanması için tavsiyeleriniz var mı?

YOK. AMA KANADA'YA EĞİTİM İÇİN PARA ÖDEMİŞ KİMSENİN VİZESİNİN GERİ DÖNDÜĞÜNÜ (BEN) DUYMADIM. TABİ AİLENİZDE VEYA ŞAHSINIZDA CİDDİ BİR İHLAL VEYA ULUSLARARASI SUÇ/SUÇLU VARSA BİLEMEM. VİZENİN ONAYLANMAMASI DURUMUNDA ZATEN TÜM PARAYI GERİ VERİYORLAR. PARANIN TAMAMEN İADE EDİLDİĞİ TEK DURUM DA BU. KANADA ZATEN POSTA İLE ALIYOR PASAPORTU İŞLEMLERİ YAPIP GERİ YOLLUYOR. YAPACAK BİŞİ PEK YOK YANİ.

5.Şu an üniversitede Yüksek Lisans kaydım bulunuyor, kayıt yeniliyorum ama derslere devam etmiyorum.Okuldan çıkış almak veya kaydımı dondurmak yerine,yine kaydımı yaptırıp yurtdışına gitme ihtimalim var mı?(askerliğimi henüz yapmadım)

BU OKUL İŞLERİNDEN ANLAMAM. BİLENLER YARDIMCI OLSUN.

6.Resmi olarak çalışma iznim ayda kaç saat?
BİLDİĞİM KADARI İLE ÇALIŞMA İZNİNİZ YOK. ANCAK ŞÖYLE BİR ŞEY VAR BAK Bİ OKU: www.eksisozluk.com

7.Kanadaya uçak biletleri gidiş-dönüşlerde çok daha ekonomikmiş.Ama 6 ay sonraya dönüş biletini şimdiden almak saçma değil mi?Belki ben 3-5 gün daha kalmak isteyeceğim veya erken döneceğim...İşin raconu nedir.Bilet gidiş-dönüş alınmazsa çok mu pahalıya gelir?

SAÇMA DEĞİL. HER ZAMAN GİDİŞ DÖNÜŞ ALMAK EKONOMİKTİR. SADECE GİDİŞ ALIRSAN (MESELA) 1000$ İKEN GİDİŞ DÖNÜŞ 1300'E ALMAN BİLE MÜMKÜN. CEZA DURUMLARINI BİLETİ ALIRKEN ARAŞTIRIRSIN. YANİ ERKEN UÇUŞA DEĞİŞTİRMEK VS GİBİ.

8.Hangi şehir gibi klasik bir soruyu sormayacağım.Ama buradaki yorumlara güvendiğim için şunu sorayım.Hangi dil okulu?
BELLİ BAŞLI BİR KAÇ OKUL VAR. İSİMLERİ AKLIMDA DEĞİL. ARAŞTIR VE OKUL İSİMLERİNİ BULDUKTAN SONRA SÖZLÜKTEN YORUMLARA BAK. ONA GÖRE TERCİH EDERSİN.

Toplamda 6 aylık okul sana en az 30.000 tl'ye malolacaktır. Bilgin olsun. Orada çalışarak falan okul parasını çıkarırım diye de pek hayal etme. Yapamazsın demiyorum ama her zaman yokmuş gibi düşün.
  • ben smyrna  (30.05.12 23:46:45)