day buy day zımbırtısı

ünlü bir site diye buradan alışveriş yaptım 75 tl lik. daha kargo süresi dolmadı ama sözlükteki ve şikayet var daki yorumlardan fena tırstım. mp3 almıştım. kargolamazlarsa ne yapabilirim? iptal edebilir miyim, yasal olarak ne yapabilirim? tüketici mahkemesine dava açabilir miyim? vs vs .... yardım edin yahu

site dogan'in. kisaca guvenilirlik konusunda bir sorunu yoktur tahminim ama hepsiburada gibi surundurme kabiliyeti olabilir =)

  • entrapmen  (30.05.12 01:54:27)
Kardeşim Yurtiçi Kargo görevlisi, yani Day Buy Day'in anlaşmalı olduğu lojistik firmasıyla uzun süredir çalışıyor. Kendisi şunları söylüyor:

- Bu tip alışveriş siteleri, alışveriş sonrası müşterilerine siparişlerini "kargoya verildi" olarak gösteriyor ancak ürün kargoya o uyarıdan en az iki gün sonra veriliyor. Kargonun gelmemesi gibi bir şey yok, kargonuz gelir ancak 72 saatten aşağı gelmeyebilir. Amaçları ise ellerinde olmayan malları da var gibi gösterip müşteri kaybetmemek için "kargolandı" olarak göstermektir. Arada geçen sürede ise firma elinde olmayan malı tedarik etmeye çalışıyor. Kısacası telâşa mahal yok, ürünü satın aldıysanız gelir. Geç gelir ama gelir.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (30.05.12 03:37:37)