diablo'nun tam hikayesi

selam tristramlılar,

diablo ilk çıktığında malum çocuktuk. anlamadan sağı solu kesiyorduk. şimdi büyüdük diablo 3 çıktı. oynayacağız ama hikayenin öncesini hala tam olarak bilmiyorum. DİABLO 3 İLE İLGİLİ SPOİLER İÇERMEDEN önceki hikayeyi detaylı bir şekilde nerden okuyabilirim?

çok detaylı değil gerçi ama (bkz: #28531168).

edit: tabii daha ayrıntılı anlatımlar için kitaplarını da unutmamak gerek -> www.diablofans.com
  • demcan  (27.05.12 19:04:15 ~ 19:21:07)
sonuç olarak meleklerle şeytanların savaşı var sürekli. melekler diablonun ruhunu taşın içine hapsediyor fakat taş biraz yüzüklerin efendisindeki yüzük gibi taşa sahip olanı ele geçiriyor. o yüzden karakteri yüksek adamlar gönüllü oluyorlar ruh taşı bende kalsın beni de kimsenin bulamayacağı yerlere hapsedin diyorlar. diabloyu cehenneme hapsediyorlar mesela ama işler öyle yürümüyor diablo dünyaya çıkmayı başarıyor katedralden.

diablo1 de bizim oynadığımız adam da aynı mantıkla diabloyu yenip taşını kafasına saplayınca onu da ele geçiriyor. eleman dark wanderer'a dönüşüyor. diablonun kardeşleri de var mephisto, baal onları da hapsetmişler. diablo2 de dark wanderer bu kardeşlerini tek tek kurtarıyor. sonra sen geri yeniyorsun ruh taşlarını da kırıyorsun. en son baal dünya taşını ele geçirmiş. tyrael dünya taşını da yok ediyor. dünya taşını ele geçirince veya yok edince ne oluyor, ruh taşını kırınca adamlar tamamen öldü mü galiba diablo 3 te öğrenecez.

www.youtube.com
  • kta  (27.05.12 19:52:06 ~ 28.05.12 01:02:12)