bilgisayar sapıttı, yardım edin. koşun.

millet tema ayarlarıyla falan oynuyordum ki yazılar sapıttı. tüm bilgisayar, tarayıcılar vs. yazıların arkasına bir beyazlık geldi. sanki sağa doğru beyaz kopyaları varmış gibi görünüyor yarım yamalak. çift görünüyor gibi yani. ne oldu bu bilgisayara şimdi? nasıl çözerim? hayır pc benim de değil kafayı yicem şimdi. bilenler esirgemesin yardımlarını lütfen...

görsel: img862.imageshack.us (görselde anlaşılmıyormuş maalesef)

yalnız firefox about:config gfx falanla alakası yok baştan söyleyeyim. tüm bilgisayarda böyle. napcaz?

edit: hobaa firefox'da greasemonkey falan da gitmiş. nasıl bişey bu yaa. virüs mü girdi nerden girecek...

resimde bir sıkıntı yok. monitörü bozmuş olmayasın?

  • himmet dayi  (26.05.12 13:49:22)
monitörün bağlantılarını kontrol etseniz, belki ufak bir oynatma görüntüyü düzeltebilir.

  • clones  (26.05.12 13:51:19)
internet kesiliyor, bilgisayar yavaş. her an kendimi camdan atabilirim. evet görselde sorun yok gibi görünüyor ama feci durumda. birazdan daha anlaşılır bir şeyler eklerim. hayır bağlantı sorunu değil. ayarları falan değişti. ne oldu nasıl oldu anlamadım. mutlaka var da bir çözümü acaba çözümü bilen sorumu görecek mi...

edit: bir saniye şimdi baktım da görsel de gayet berbat durumda nasıl sorun görünmüyor anlamadım...
  • kisa bisey olsun istemistim  (26.05.12 14:16:27 ~ 14:17:41)
sen monitörü bozmuşsun sanırım başka bir bilgisayardan o görsele bakarsan sorun olmadıgını görürsün

  • Barki  (26.05.12 15:25:21)
sistem geri yüklemeyi aç, ve en yakın tarihi seçip geri yüklemeyi çalıştır. önceki ayarlar geri yüklenir. nereden bulucam geri yüklemeyi dersen hangi işletim sistemini kullandığını yazmalısın. başlat=> ara kısmına sistem geri yükleme yaz, olması lazım.

  • ukde  (26.05.12 15:54:03)
büroda sürekli internet kesildiğinden cevap yazamadım doğru düzgün.

eve geldim şimdi kendi bilgisayarımdan baktım da görsele, dediğiniz gibi düzgün, bir sorun yok evet. sorun monitörde tamam ama temayla falan oynarken bir anda oldu. zaten bozulma olduğu anda ilk işim önce bağlantıları kontrol etmek oldu. ekran ayarlarına falan baktım işe yaramadı. ardından geri yüklemeyi yaptım her ihtimale karşı. yani kısacası bu sorunu duyuru'da sormadan önce çözmek için her şeyi yaptım. monitör bozulması dışında farklı bir öneri gelmedi. ancak taş gibi monitörün de durup dururken nasıl çat diye bozulduğunu anlayamadım. ben meselenin tema-ekran ayarlarıyla falan ilgili olduğunu düşünüyorum hatta eminim diyelim. keşke görseli doğru gösterebilme şansım olsaydı...
  • kisa bisey olsun istemistim  (26.05.12 16:04:25 ~ 16:05:35)
ekran kartı bozulmuştur, görüntüde bi sıkıntı var çünkü. temalarla oynarken ekrtan kartının işlemcisi belki zarar görmüş olabilir. farklı bir ekran kartı deneyin. ama önce farkı bir monitör deneyin, laptop ise projeksiyona bağlayın.

  • himmet dayi  (26.05.12 17:48:21)