cahil cesareti

bu ifade götümüze girer mi? giriyorsa bırakmayı düşünüyorum bu sözlüğü.

cahil gg değil cahil cesareti de olmaz herhalde.

  • ocanal  (26.05.12 13:46:27)
tek başına bir anlamı yok bu şekilde. hangi kelimenin kullanıldığı önemli değil hangi bağlamda kullanıldığı önemli.

  • demcan  (26.05.12 13:47:24)
bi yazarın nick altında kullandım açıkçası. direkt birine yöneltilmiş de olsa ortaya söylenmiş de olsa benim mantığıma göre bu gg olmamalı. cahile cahil diyemeyeceksem niye eşşek gibi üniversite okuyorum lan ben :)

ayrıca şöyle de bi örnek var;

www.milliyet.com.tr
  • isildur  (26.05.12 13:57:20 ~ 13:57:54)
ışıldur yapma böyle şeyler

  • neira  (26.05.12 14:08:25)
iyi sallamışlar, sosyolojide "cahil" bir tanımlama ya da açıklama olarak kullanılamadığına göre "cahil cesareti" de mahalle ağzından başka bir şey ifade etmiyor olsa gerek. yani gündelik hayatta (sözlüğü bilemem) kullanılır ama daha ciddi bir ortamda (akademide, mecliste, politika ortamında vs.) bir şey ifade etmez, kullanan kişiye yol-su-elektrik olarak geri dönecektir.

  • Demet  (26.05.12 14:19:09)
bir sıkıntı olmaz. buradaki deyim kişinin cahilliğini değil, yaptığı hareketin sonucunu düşünmeden eyleme geçen anlamındadır. bu arada salt cahil kelimesinin gg olduğunu düşünüyorum, sonuçta hakaret içeriyor.

  • ground  (26.05.12 14:35:45)