Avea

Arkadaşlar 4 gün sonra yurtdısına gidiyorum. avea hat kullanıyorum . burada her yöne sms her yöne dakika bide internet paketi yaptım . yurtdısında internetten filan yararlanabilir miyim ?

hayır hiçbirinden yararlanamazsın. gideceğin ülkeye göre yeni paketler alacaksın

  • zenc  (25.05.12 17:22:59)
ve büyük ihtimal yurtdışında başka bir telefon operatöründen alacağın sim kartla çok daha avantajlı bi tarife elde edeceksin.

  • montreal  (25.05.12 17:33:13 ~ 17:33:23)
vodafone'dan 70 TL veya üzeri herhangi paket alırsan, paketindeki yurt içi her yöne dakikalarının yarısı ile Tr. ile konuşabiliyorsun diye biliyorum. paketin 4 TL de ek ücreti var. yalnız, her çağrı aldığında da kendin arama yapmış gibi ücretlendiriliyorsun. Avea hiç kullanmadım bilmiyorum ama Turkcell'i 3 sene önce yurt dışında kullandığımda canıma okundu. yapılan arama için 4, alınan çağrı için ise 2 TL alıyordu. Turkcell'in güncel tarife nedir bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla yurt dışı için en avantajlısı vodafone. ha bir de hangi ülkeye gittiğin önemli, bu pasaport dedikleri şey tüm dünya ülkelerini kapsamıyor. zenc'in dediği gibi, gittiğin yerde daha uygun paketler bulman muhtemel.

  • EbRuuu  (25.05.12 19:11:14)