Gozluk neden goz agrisi yapiyor?

Gozlerimde 1 ve 0.75 olmak uzere astigmatlar cikti, bunun uzerine goz doktorum 0.50 ve 0.25 derecelerine sahip gozluk verdi (ki niye tam numarasini vermedi onu da bilmiyorum). Sadece bilgisayar karsisinda takiyorum.
Gozlukte sorun oldugunu sanmiyorum, az da olsa netlestiriyor goruntuyu. Ama garip olan su: yillardir bilgisayar kullanirim, gozlukle kullanmaya basladiktan sonra 3-4 saat sonra epe rahatsiz edici bir sekilde goz agrisi yapiyor. E arkadas normalde tam tersinin olmasi gerekmiyor mu? Gozlerimin daha rahat etmesi gerekmiyor muydu? Neden boyle bu?

birçok sebebi olabilir aslında. sinüs sorunlarından tut, temporomandibular eklem bozukluğuna kadar gidebilir. gözlüklerde de sorun olabilir.

kesinlikle göz doktoruna gitmen lazım tekrar. sonuçta biz sebebi bilemeyeceğiz ama bazı olasılıkları bilerek gitmek de daha iyi. doktora da sorabilirsin en azından ve ona göre muayene de edebilir.
  • ermanen  (25.05.12 04:29:20)
e iyi de oyle bir sorun varsa gozluksuzken de ortaya cikmasi hatta daha kotu ortaya cikmasi gerekmez miydi? gozlukte sorun oldugun sanmiyorum bildigin calisiyor isini yapiyor :) valla anlamadim gitti...

  • samfisher  (25.05.12 04:37:11)
ortalama bir iki haftaya alışırsın bu ne be deyip takmayı bırakma. benim gözlerim çok daha yüksek dereceli ilk taktığımda ağrı bi kenara baya kafam güzel oluyordu.

  • zenc  (25.05.12 08:24:23)
Düşük numara verilmesi, gözün tembelliğe alışmaması içindir diye biliyorum.

  • lazor  (25.05.12 08:33:38)
daha önce astigmatlı gözlük kullanmadıysanız gözünüzün alışması için biraz zaman tanıyın.

  • mchslmdnc  (25.05.12 11:13:40)