[]

Ankara for Dummies

Cuma günü öğlen Ankara'ya varacam, bir de şansıma yağmur olacakmış, çok pis sövüyorum.

1-) Esenboğa'dan Kızılay'a nasıl giderim? Otobüsler vardı galiba ama hangisidir kaç paradır bilmiyorum. Bilet almak gerekir mi? Hava alanında nereden bilet alabilirim? Ya da metro falan kızılaya nasıl giderim?

2-) Nurol Residence'a gitmem lazım, oraya nasıl giderim? Hangi otobüstü? Kızılay'ın oradan binecem, orada ilerde otobüs durakları vardı sanırım sağ tarafta.

3-) Nurol Residenca'tan akşamın 9 unda ya da 10nunda nasıl AŞTİ'ye gidebilirim? Şimdiye kadar hep taksiyle gittim o yüzden bilmiyorum.

4-) Ankara'da taksi pahalı mı?

5-) 13.45 de inecem, sanırım 1 saate anca şehre gelirim. Saat 2 den akşam 6'ya kadar nasıl vakit geçirebilirim? Katılmak isteyen olur mu? Yalnız peşinen söyleyeyim, 6 gibi gitmem lazım, bira içmeye falan görüşebiliriz (Leman Cafe vardı sanırım oraya nasıl gidilirdi onu da hatırlayamadım)

6-) Onun dışında aklımda olması gereken birşeyler var mı? Aynı geceye otobüs aldım, konaklama derdim olmayacak ama kabaca vakit geçirebilecek birşeyler arıyorum.

 
1. çıkış kapısının önünden
a. havas ile 10 tl
b. ego ile 5 tl
c. taksi ile 60 tl

2. kizillay bakanliklardaki tup gecidin altindan 112 veya 114 de binebilirsin.

3. yine 112 veya 114 ile kızılay gelip ankaray ile astiye gidebilirsin.

4. acilis 2.2 tl, her 100 m 20 kr. pahalisina siz karar verin.

5. avm cenneti ankara da avm gezebilirsin. :)
  • helenart  (24.05.12 11:18:46 ~ 19:41:19) 
ankara'da taksi pahalıya geliyor, istanbul gibi değil. :(

normalde ulaşım kolay ve ucuz olduğundan olsa gerek.
  • mea maxima culpa  (24.05.12 19:20:52) 
taksi fiyatları değişti.
açılış: 2,5 tl
km başına: 2,1 tl
  • njtbcrn  (24.05.12 22:34:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.