rapidshare download hızı

rapidshare premium üye olsak, 1 mbit olan internet bağlantımla downloadı kaç kb ile yapar? free üye iken 105 kb civarı

1 mbit in fiziksel sınırı zaten 120 kb civarında. bu sıkıştırmasız ulaşılabilecek en yüksek değer. şu anki hatlarla 105 kb. maksimum hız olur. yani hız yönünden düşünürsek premium veya free farketmez.

  • unfs  (28.09.08 02:58:21 ~ 03:01:04)
rapidshare'de premium üye olmak, download hızını değiştirmez ne yazık ki, neyse odur. fakat şunu söyleyebilirim, yoğun saatlerde download hızının azalması sorunu, premium'da olmaz, o yüzden gayet faidelidir.

  • frant1c  (28.09.08 03:01:56)
1mbit baglantı ile en fazla 106 olur.

  • rurouni  (28.09.08 03:02:00)
@frant1c premium olmak artık hıza etki ediyor tabi cogu zaman 1mbit hızlarımızla bunun farkına varamıyoruz ama bal gibi etkili. cogu zaman 60-70 kbs arası dl hızı oluyor free indirmeye kalktıgında.

  • rurouni  (28.09.08 03:03:36)
@rurouni, ben de ondan bahsettim "download hızının azalması sorunu, premium'da olmaz" diyerek.

  • frant1c  (28.09.08 06:27:40)
rapidshare premium ile okuldan (bağlantı hızını bilmiyorum) ortalama 2200kB/sn (evet) ile indirebiliyorum. free denemedim ama.

  • gxix  (28.09.08 13:53:01)
premium ile bende 120 kb civarında indiriyordum (internet download manager ile)
ama free olarak nasıl 105 ile indiriyorsunuz onu anlamadım.
şu anda rapid free kullanıcılar için hıza limit koydu ve en fazla 30-35 kb ile indirilebiliyor.
  • etna  (28.09.08 15:55:28)
geçen bir internet kafede free olarak 300 kb görmüşlüğüm vardır. ama genelde 100 kb altı oluyor.

  • insanimsi  (28.09.08 16:14:12)
idm ile premium uyeligim varken 125k gordugumu hatirliyorum..

  • katafalk  (28.09.08 19:18:27)
valla nasil oluyor bilmiyorum ama rapid premium hesap + free download manager kullaniyorum. gece downloada birakip sabah baktigimda ortalama 150-160kb ye denk gelen bir download hizim oluyor(1mbit baglantim var). biliyorum normalde imkansiz. anlik olarak herkes 200 un ustunu gormustur ama tum gecenin ortalamasi 150 cikti. ustelik bir iki kere de degil. ilk olaydan sonra ozel test indirmeleri yaptim. byte olarak hesapladim yine ayni ortalama. soyle bir teorim var: ttnet normal kullanimda limit koymuyor. ne zaman 1mbit/s in ustunde data cekmeye baslarsan o anda sinirliyor. anlik 200kb falan gorme olayi bu yuzden. ama ortalama nasil 150 oluyor anlayabilmis degilim. onu da free download manager'in inanilmaz somurme kabiliyetine bagliyorum. ttnet bile karsi gelemiyor:)

  • crucio  (30.09.08 00:27:03)