çalışma masamın işe yaramaz kısımlarını keseceğim hangi testere ile?

soru başlıkta ama biraz daha açmakta fayda var.
250 cm kadar 2 cm kalınlığında sunta kesmem gerekiyor.
Yavaş yavaş sabrederek keseceğim.
Şehir merkezinde oturduğumdan masayı sanayiye götüremem (öğrenciyim)

koçtaş tan testere alıp evde keseyim diyorum.
hangi testere işimi görür?

www.koctas.com.tr ?

demir testeresi en incesidir ama düz kesmek zor olmalı..

  • anonimyususer  (24.05.12 00:04:58)
şekil falan vermek ıstersen kıl testere ıle kes. masanın ustune ıstedıgın bır resım sekıl falan cız ve kes

  • Bysb  (24.05.12 00:05:55)
amacım şekil değil dostlar masa 77 cm bel ve sırt ağırlarımdan gebereceğim finallerden önce halledeyim diyorum

70x2 + 105 CM toplam uzunluk var 3 parçada.. masanın yüksekliğini 70 cm ye getireceğim. tek derdim düz kesebilmek..

masa bildiğimiz suntalam..
  • istenmeyen_adam  (24.05.12 00:09:56)
senin gösterdiğin daha çok düz kesim için kullanılıyor, biraz kalın tarzda ağaçları kesmek için.
ben şöyle bişey kullanıyorum, kesimde oval filan şekil yapacaksan daha rahat olur,yalnız sişlerinin çapraz olmasına dikkat et.
www.google.com.tr
  • rodeocu  (24.05.12 00:10:44)
Testere için gereken öneriler verilmiş gördüğüm kadarıyla, ben sadece girişim için tebrik etmek istedim. Bu arada kullanıcı adınızla bana 'Terminal' adlı filmdeki 'kabul edilmez adam' lakaplı rolüyle, güzel insan Tom Hanks'i hatırlattınız.

  • balekmek  (24.05.12 00:28:46)
hiçbir testere ile dümdüz kesemezsiniz. el testeresi ile illa ki yamulur. elektrikli dekupaj testere ile daha düz kesebilirsiniz ama o da illa ki kayar. marangoz atölyelerindeki tezgahlarla dümdüz olur ki götüremem diyorsunuz.

tavsiyem; masayı 7 cm alçaltmak yerine, sandalyeyi 7 cm yükseltin.
  • kibritsuyu  (24.05.12 00:32:27 ~ 00:33:04)
dekupaj. ancak sahiplenerek kesmenin lazı m yoksa yamuk olur .

  • ground  (24.05.12 00:33:35)
duyarlılığınız için teşekkür ederim.

yamuk kestiğim zaman masa kullanılamaz hale gelebileceğinden vazgeçtim. bu işin marangoz atölyesinden başka bir yerde yapılamayacağına ikna oldum. sayenizde masa kurtuldu.
  • istenmeyen_adam  (24.05.12 01:24:22)
dekupaj +1. hala kesmek istersen bauhaus'dan kiralayabilirsin.

  • merhum  (24.05.12 08:16:11)
yöntemi belirledim 1 arkadaş bulunca masayı taşıyacağız teşekkürler :)

  • istenmeyen_adam  (24.05.12 18:11:38)