post rock müzik tarzını ben saçma sapan bişey sanıyodum

böyle punk gibi alternatif rock gibi bişey zannederdim ta ki explosions in the sky adlı muhteşem grubun albümlerini dinleyene kadar.

bütün post rock grupları bu tarz mı?
explosions in the sky gibi başka grup var mı tavsiye?

  • olkol  (23.05.12 12:46:14)
godspeed+1,
(bkz: a silver mt. zion)
(bkz: set fire to flames)
(bkz: hrsta)
(bkz: god is an astronaut)
(bkz: yndi halda)
  • mula  (23.05.12 12:49:18 ~ 12:51:09)
hepsi explosions in the sky kadar müthiş değil tabii, ama evet. genel olarak bu tarz bir müzik türüdür post rock.

post metal var bir de. post rock'ın daha ağırı.
  • deckard  (23.05.12 12:49:43)
  • neira  (23.05.12 12:50:59)
özel olarak şu harika parçayı dinle: Yndi Halda – Illuminate My Heart, My Darling!

bunun dışında bir grup önerisi de ben yapayım: The Evpatoria Report
  • raif_efendi  (23.05.12 12:52:31)
godspeed you tamamdır. araştırdım baya seviliyor. şimdilik 2 grup yeter bana hazmedene kadar zaten. bu adamlarım topu topu 3 tane mi stüdyo albümü var?

  • inancsiz deve  (23.05.12 13:02:26)
mogwai ve sigur ros der susarım.

  • sir gawain  (23.05.12 13:06:14)
sigur ros adlı bir belgesel vardı. bu irlandalı grup di mi?
bi de album tavsiye ederseniz iyi olur emsela godspeed'in hangi albümlerini edineyim?=

  • inancsiz deve  (23.05.12 13:08:11)
albüm olarak

sigur ros - agaetis byrjun
mogwai - happy songs for happy people

sigur ros irlanda değil izlanda grubu. bu türün en meşhur grubu denebilir.
  • sir gawain  (23.05.12 13:22:51)
ben direk su radyoyu dinliyorum: www.tiesofsensesfm.com

  • natnan  (23.05.12 14:29:38)