[]

Alan Adı / Kurumsallık sorusu

Şimcik kurumsallık dediysem kendim için kurumsallık.

Adım uzun, örn: hayrettin. Soyadım da anlaşılması ve yazılması zor. Şimdiye kadar bana bolca problem çıkardı. Kendimle alakalı bütün herşeyi bir sitede toplayayım diyorum. CV, teknik yazılardan oluşan blog vs. Yalnız alan adı ile ilgili bir çekincem var.

ismim.com dolu, o yüzden bende ismim.gen.tr ve ismim.web.tr var. Bunlar parası karşılığı alınabilen domainler.

Çevremdekiler web.tr olayına pek sıcak bakmıyor, bu ne la diyor. Ben de gen.tr olayından pek haz etmiyorum gerçi.

Acaba ismim.web.tr yi soyadim.com şeklinde mi değiştirsem?

herkese kişisel sitem olarak soyadim.com u söylerim. Ama işte soyadımın yazılması meşakatli olduğu için sıkıntı olur mu diye düşünüyorum. Adım bilindik ama uzun, o yuzden adim.web.tr yi seviyorum. Hem web hem de tr uzantısı olduğu için en azından sanal birşeyleri anlatıyor bence.


Eğer soyadim.com şeklinde bir alan adı alırsam. insanlar soyadim.com şeklinde girecek ya da gelecek, otomatik ismim.soyadim.com şekline çevirecem. Onu yapacak teknik bilgim var. Mail adresim de ismim@soyadim.com şeklinde olabilecek. öbür türlü ismim@ismim.web.tr olacak.

kendi kişisel blogumu da bolca saçmaladığım konu olduğu için kurumsal sitemden uzak tutayım diyorum, fakat gen.tr olayına da ısınamadım. Belki de web.tr ye onu geçirip soyadim.com u alırım diyorum.

ismimsoyadim.com.tr yi alırsam aşırı uzun olur, 14 karakter+.com.tr deli birşey. O yüzden alabileceğim soyadim.com var, takma bir isim kullanmak da kurumsallık açısından bana hoş gelmiyor. Ne yapayım bilemedim.


Teknik bilgiye sahip olmanızı gerektirmeyen bu soruda, kişisel görüşlerinizi soruyorum.

öptüm kib bye

 
ilerde eşin, çocukların vs. olacağını da düşünerek soyadin.com bence en mantıklısı ve sevimlisi.

benim adıma soyadim.com satılık (60000 euro) ve almayı düşünüyorum, internetin geleceğini düşünerek aileme miras bırakacağım.

not: domain ticareti yapan bir insanım.
  • lanlanlan  (23.05.12 01:13:33) 
soyadın.com daha iyi olur sanki. com'un haricindekiler çakma duruyo ne kadar sonunda .tr de olsa.

.net yok mu?
  • njtbcrn  (23.05.12 01:17:40) 
adim.com adim.net falan yok. soyadim.com alabilirim, .net i falan da olur, bir arkadaş org al daha havalı falan dedi ama bilemedim uzantıyı


  • bonjurkes  (23.05.12 01:24:12) 
yalnızca .com çalışır karizma olarak, gerisi fasa fiso.

.com.tr, .net her zaman buruk başarıdır, org ve gerisi çer çöptür.

ben senin yerinde olsam soyadim.com ve soyadim.net i kapatırdım.
  • lanlanlan  (23.05.12 01:27:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.