neden çekilmiş olmasın?

yalnızlığı anlatan yalnız yaşayan ilişkilerinde başarısız aslında iyi ama dışarı kötü davranan karakterin olduğu film var mı bu dünyada ?

dışarıya kötü davranma konusu tartışmalı olsada halen vizyonda olan zeki demirkubuz'un yeraltı filmini önerebilirim. sinemada izlersin.

(bkz: yeraltı)
  • alors  (20.05.12 15:14:17 ~ 19:30:38)
Çok kötü bir Türk yapımı örneği için: ıssız adam. Şahane olabilecek bir hikayeyi aceleye getirmişler, rezil etmişler.
Elimden geldiğince spoiler vermemeye çalışarak şunları önerebilirim:
mary and maxdeki max karakteri güzel bir örnek mesela. www.imdb.com
may www.imdb.com
misery bir başka "yalnız ve kötü" filmi www.imdb.com
lars and the real girl bunu henüz izlemedim ama hakkında güzel yorumlar yapılıyor. insanlar ilişki kurmada başarısız bir karakter başrolde www.imdb.com
yes man yine ilişki özürlü bir kahraman ve onun değişimi www.imdb.com
audition bu biraz sağlam mide gerektiriyor. iki farklı yalnızın bir araya gelmesi, yalnızlıklarının arkasındaki hikayeler ve o yalnızlığı aşmak için yaptıkları vs. www.imdb.com
hallam foe yalnızlık insanı stalker yapabiliyormuş www.imdb.com
sommersby yalnız kalmamak için neler yapılabiliyormuş www.imdb.com
broken flowers yalnız bir adamın başarısız ilişkileri ile yüzleşmesi www.imdb.com
  • james choice  (20.05.12 16:00:20)
aslinda iyi ama disari kotu? oyle bir sey oldugunu zannetmiyorum. ozunde herkes iyidir gibi olmus bu.

bu tarz filmlere birkac ornek: about schmidt, dzien swira, taxi driver, das leben der anderen, gran torino

biraz uzak atis: chunking express, up, citizen kane, american beauty, rebecca, black swan, drive, mad max, pi.
  • entrapmen  (20.05.12 16:04:11)