bomonti

her şey 1890'da feriköy'de bomonti bira fabrikası'nın kurulmasıyla başlamışken bomonti niye son zamanlarda ortaya çıktı yeniden, ne oldu?

efes?

  • entrapmen  (20.05.12 03:19:17)
efes satın aldı bildigim kadarıyla hacıt

  • GibsonRules  (20.05.12 03:24:03)
behzat ç pompaladı bomonti satışlarını.. özenti beyoglu cihangir gencliği raflardaki bomontilere tenezzül etmezken behzat ç den sora şimdi hepsi ''uuu yee thats the beer'' tadında içior

  • sanrey  (20.05.12 10:03:03)
halbuki behzat ç'de içilen bira bomonti değil, bananazura, diye kendi yarattıklar sahte bir isim. şişesi benziyor biraz, diye popüler oldu. bi de bomonti uzun zamandır üretilmiyordu. efes, geçtiğimiz şu bir iki yılda alıp, tekrar işletti fabrikayı. ama o bomonti ile bu bomonti arasında benzerlik olmadığını firma yetkilisi bile kabul etmiş, röportaj vermişti. tadı da çok iyi değil sahiden.

  • pomolilik  (20.05.12 10:13:53)
Anadolu Grubu alternatif bira alanında istediği başarıyı Tekel Birası ile yakalayamayınca Bomonti'ye yöneldi. Tabi o arada Tuborg Gold adam gibi bira yapıp piyasada sağlam yer edinince varını yoğunu Bomonti'yi pompalamaya ayırdı; Behzat Ç. bunlardan birisi. Behzat Ç.'nin özgün eser yazarı Emrah Serbes bile Tuborg içiyor...

  • metal revolution  (21.05.12 00:10:58)