Kaç günde gelir, hangi gümrüğe gelir vs...

merhaba sıkıntıdan çenesini sol eline dayayanlar,

şimdi ben 6 haziran 2012 venüs geçişi için dürbünüme solar film aldım. ürün şu: agenaastro.com

usps'deki son hareketler ise şu şekilde: img402.imageshack.us

en son ''depart usps sort facility'' demiş. sanırım bu saatten sonra takip edemiyorum ben artık bunu. şimdi benim kargom şu anda gemiyle mi, uçakla mı neyle geliyor bilmiyorum. sitede 3-5 iş günü içinde ulaştırır deniyor usps için. bundan 1,5 yıl önce falan bir fotoğraf makinesi kılıfı almıştım 1 ayda ulaşmıştı elime. bu solar filmi alan birkaç arkadaş ortalama 9-10 gün içinde ellerine geçtiğini söylediler. bana da yaklaşık aynı sürede gelir de hani olur ya gümrükte bir aksilik çıkarsa ve elime venüs geçişinden sonra ulaşma riski olursa diye bilen birileri bunun ne ile geldiğini, hangi gümrüğe gittiğini, o gümrük bürosuna nasıl ulaşacağımı falan söyleyebilirse bir sürü teşekkür edeceğim kendisine.

her cevaba tik atarım, hayal kırıklığı yaratmam.

bir de not düşeyim: venüs geçişini gözlem aracı olmadan da izleyebilirsiniz. tek yapmanız gereken bilim ve teknik dergisi'nin bu ayki sayısını tükenmeden almak. gözlük hediye ediyorlar...

istanbuldaysan salı günü falan gelir.

  • mr.goodcat  (19.05.12 21:11:32)