numaralı güneş gözlüğü - wayfarer

selamlar duyuru ahalisi,

gözlerimin ikisi de 3 derece civarında miyop ve gözlük kullanıyorum. lens kullanmak istemiyorum çünkü normal insanlara göre ellerimi gözümün civarında dolaştıramıyorum bile (kirpiklerimin dipine falan dokunamıyorum kesinlikle) en geç 1-2 ayda alışabileceğimi söylüyorlar ama alışacaksam da sene içinde alıp alışayım diyorum lenslere.

daha önce (gözlerimin derecesi düşükken) numarasız güneş gözlükleri kullandım ama gözlerim ilerleyince onları kullanamaz oldum, bu yaz için numaralı camları olan bi wayfarer almak istiyorum.

merak ettiğim konu şu; bu numaralı rayban camları da normal rayban'ler kadar koruyucu ve kaliteli midir, ve tahmini ekstra ne kadar öderim gözlükçüye? bir de ankara'da bu işi ucuza kapatabileceğim bir yer var mıdır?

teşekkürler şimdiden.

benim gözlerimde 3 derece miyop aynı ben de lens kullanamıyorum. geçen tanıdığım bi gözlükçüye sordum aynı soruyu, her güneş gözlüğüne numaralı cam olmuyormuş, belli modellere yapabiliyormuş. öyle rayban'a falan gerek yok dedi çünkü baya pahalıya geliyor öyle olunca ama kaliteli markasız çerçevelere aşağı yukarı 100-150 lira civarına yaparım dedi..

  • tadin kaldi  (19.05.12 17:30:53)
numaralı güneş gözlükleri gerçekten pahalı. ayrıca kişiye özel üretim olduğu için indirim de olmuyor. ucuz olanlarıyla da kolormatikli abiler gibi gezmek zorunda kalırsın.

en iyi çözümü lens+normal güneş gözlüğü ikilisi. hem indirimli sezonunda iyi bir güneş gözlüğü alabilirsin, hem de gözlük illetinden kurtulursun.

lense karşı 6 sene inatla durmama rağmen, sonunda ben de teslim oldum. ve daha önce lense geçmediğime pişman oldum. alışması gerçekten bir iki ay sürüyor en fazla. aylık lenslerden alıp ilk bir ay çıkarma yeter. takıp çıkarması da birkaç denemeden sonra çocuk oyuncağı.
  • sinematematikci  (19.05.12 18:13:25)