office 2010 - dipnot çizgisini düzenlemek (ms word)

sevdiceğim tez yazıyor ve büyük bölümünü bitirdi sayılır. fakat alt taraftaki dipnot çizgisi çok solda kalıyor. yazılar sayfanın solundan 4 cm uzakta durmak zorunda. fakat dipnot yazdığında sayfanın altında yazıları dipnottan ayıran dipnot çizgisi çok daha soldan başlıyor. hocaları bunu düzelt demiş, nasıl düzeltilir ki bu dipnot çizgisinin konumu? uğraştım ama bulamadım bir türlü.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (18.05.12 22:32:44)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

teşekkür ederim, fakat ekle bölümünde başvuru yok, çapraz başvuru var. orada da konum diye bir seçenek yok :/
  • mr rosebud  (18.05.12 22:36:30)
Daha iyi yardımcı olabilme adına sizin için ekran görüntüsü aldım, şöyle buyrun:

i.imgur.com
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (18.05.12 22:40:08)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

çok teşekkür ederim uğraşmışsınız. o pencereye ulaştım fakat çizgiyi düzenleme adına bir seçenek yok maalesef.

aldığınız ekran görüntüsünde dipnotun hemen üzerinde yatay bir çizgi var ya, işte o çizgiyi daha sağa almak istiyoruz.
  • mr rosebud  (18.05.12 22:47:12)
Renkli noktalarla işaretlediğim alanların altındaki butonlara sıralı olarak (1-2-3 şeklinde kodladım) tıklayın ve son olarak paragraf çubuğunu sürükleyin. Sonuç ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi olacaktır.

i.imgur.com
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (18.05.12 22:57:08 ~ 22:57:26)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

çok çok teşekkür ederim ilginize valla, şapka çıkarıyorum.

resimde gösterdiğiniz biçimde aynı sırayla yaptım fakat çizgi ölüyor da hareket etmiyor. o çizginin yanında beliren simge seçilmiyor. dipnot içeriği ve normal yazılar lönk diye kayıyor paragraf işaretçisini çekince ama çizgi sabit durduğu yerde duruyor. büyük ihtimalle tez formatına uydurmak için sayfa ayarlarıyla çok oynadığımız için oldu. anladığım kadarıyla buradan yapılıyor. artık uğraşıp didinip bir şekilde yapıcaz. tekrar çok teşekkür ederim, iyi akşamlar..
  • mr rosebud  (18.05.12 23:17:02)
Aşkolsun, ne demek, bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana...

Yine de olur da tez dosyasını bana ulaştırmakta herhangi bir sakınca görmezseniz kendim de kontrol edebilirim. Belki (dediğiniz gibi) ayarlarla uğraşırken biçimlendirmeyi kilitlemiş vb. olabilirsiniz. Yapılabilecek bir şey varsa seve seve yardımcı olurum. Tez sonuçta, ciddiye alınacak bir şey? Mutlu geceler dilerim.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (19.05.12 00:01:08)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

çok memnun olurum gerçekten. sözlükten veya duyurudan mail adresinizi alabilirsem göndereyim tezi. kafayı yemek üzereyiz şu an bir yandan facebook üzerinden konuşuyoruz ve ne yaparsak yapalım olmuyor.
  • mr rosebud  (19.05.12 00:05:52)